top of page

Targi Absolvent Talent Days

Kilka dni temu miałam okazję uczestniczyć w targach Absolvent Talent Days organizowanych we Wrocławiu. Było to wydarzenie skierowane przede wszystkim dla studentów i absolwentów poszukujących praktyk, stażu czy pracy. Na targach wystawiały się kluczowe wrocławskie firmy otwarte na nawiązanie współpracy ze studentami.

Pamiętam jak będąc studentką sama uczestniczyłam w tego typu targach, jednak rynek pracy nie był wtedy tak rozwinięty i żadna z firm nie miała nic do zaproponowania osobom studiującym na bardziej humanistycznych kierunkach, nawet tym zainteresowanym praktykami w dziale HR, który przecież w każdej większej firmie na pewno jest. Ciężko było nawiązać kontakt z wystawcami, a taka wycieczka kończyła się zebraniem ulotek i kolorowych długopisów.

Na szczęście rynek pracy we Wrocławiu wciąż się rozwija, w ciągu tych kilku lat korporacje pną się w górę i przygotowują miejsca dla studentów. Można było spotkać firmy z przeróżnych branży: IBM, Hays Poland, Nokia, Lidl, Toyota, EY, UPS, licznych przedstawicieli banków i portali wspierających poszukiwanie pracy. Kilkadziesiąt firm oprócz ulotek i długopisów miało do zaoferowania dużo informacji o tym, jak rozpocząć studencką przygodę w danej firmie. Widać było obustronne zaangażowanie- to nie tylko studentom zależało na tym, żeby znaleźć staż, ale również pracodawcom. Niektóre firmy oferowały specjalne programy stażowe lub projekty dotyczące ofert pracy i ściśle określonej ścieżki awansu.

Co najważniejsze dla mnie jako trenera, zostały zorganizowane wykłady, warsztaty i panele dyskusyjne. Dotyczyły one rozmów kwalifikacyjnych, negocjowania wynagrodzenia, motywacji do pracy i tworzenia swojej kariery zawodowej. Można było poznać też historię drogi do sukcesu osób zasiadających w zarządzie takich firm jak HP czy Nokia.

Jako koordynator zespołu postanowiłam wziąć udział w warsztatach dotyczących budowania zespołu. Prowadzone były przez Project Managera firmy Lidl, więc byłam ciekawa, jak wygląda doświadczenie w tego typu branży. Warsztaty trwały tylko 2 godziny i nie do końca oddały to, o czym miały być, ale w końcu budowanie zespołu można interpretować w różny sposób. Myślę, że dla osób rozpoczynających swoją przygodę z zarządzaniem zespołem była to dobra podstawa. Tym bardziej, że były poruszane zagadnienia związane z rozwiązywaniem konfliktów, zmianą osoby kierującej, nowymi osobami w zespole i presją czasu, a to dotyczy każdego z nas. I nie tylko w strefie zawodowej, ale także prywatnej.

A z jakimi Wy wyzwaniami spotykacie się na co dzień pracując w zespole?
Najnowsze posty

Przewodnik po rozwoju mocnych stron (4)_edited.jpg

Bezpłatny przewodnik po rozwoju mocnych stron

  • dlaczego warto stawiać na rozwój mocnych stron?

  • jakie są podstawowe założenia rozwoju mocnych stron?

  • jak identyfikować swoje talenty i mocne strony?

  • jakie są korzyści pracy na talentach?

  • kod rabatowy na moje produkty i usługi

Administratorem Twoich danych osobowych jest Agnieszka Łozińska-Moriak. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji handlowych i marketingowych (newsletter). Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dziękuję, sprawdź swój e-mail!

Pomóż mi rozwijać bloga!

Jeśli uważasz, że to, co robię jest dla Ciebie wartościowe i chcesz otrzymywać więcej darowych treści i narzędzi do wspierania swojego rozwoju, postaw mi kawę!

Newsletter
Zapisz się, jeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę dawkę wiedzy i inspiracji oraz być na bieżąco z nowościami na blogu, w sklepie oraz organizowanymi przeze mnie wydarzeniami. 
Administratorem Twoich danych osobowych jest Agnieszka Łozińska-Moriak, prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Czas na rozwój Agnieszka Łozińska-Moriak. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji handlowych i marketingowych (newsletter). Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dziękuję, że chcesz zadbać o swój rozwój razem ze mną!

bottom of page