Nowy cykl - Skuteczne metody na zarządzanie czasem: planowanie, organizacja i realizacja wytyczonych celów!

Wraz z początkiem listopada ruszam z nowym cyklem na blogu dotyczącym zarządzania czasem, a tak naprawdę to zarządzania sobą i swoją pracą.  Lata doświadczeń w pracy trenerskiej, coachingowej i menedżerskiej pokazały mi, że wciąż jest to kluczowy czynnik realizacji postawionych sobie celów, a tym samym zadowolenia z siebie i poczucia własnych możliwości i wytrwałości w drodze do sukcesu.

 

 

Niestety na początku muszę stwierdzić, że najczęściej popełnianym błędem jest to, że bierzemy zbyt dużo zadań na siebie. Jest tyle ciekawych rzeczy do zrobienia, chcemy być coraz lepsi i szybsi, że zaczynamy wchodzić w błędne koło: im więcej masz do zrobienia, tym bardziej robisz to niedokładnie i towarzyszy temu stres. Oczywiście, czasami jest to mobilizujące, ale zawsze musi być gdzieś zachowany złoty środek. Przebywanie przez dłuższy czas pod taką presją, mało tego – presją, którą sam na siebie nakładasz, sprawia, że Twoja motywacja i cele się gubią i tak naprawdę przestajesz robić to, co chcesz, ale to co musisz. Dlatego pierwsza lekcja na dziś: nie będziesz miał wystarczająco dużo czasu, żeby zrobić wszystko, ale… masz dość czasu, żeby zrobić to, co najważniejsze!

 

W każdym artykule dostaniesz ode mnie nową technikę na to, aby móc dobrze planować swój czas, ale także realizować założone cele. Przedstawię wiele różnych metod, więc jeżeli, któraś Ci nie odpowiada – nie zrażaj się! To, co działa na kogoś innego, nie oznacza, że na Ciebie też! Znajdź swoją ścieżkę w zarządzaniu czasem, modyfikuj metody tak, aby były najbardziej dostosowane dla Ciebie!

 

W międzyczasie przed Tobą pierwsze zadanie – zastanów się, jakie są Twoje priorytety, co Cię motywuję do działania i… zapisz lub narysuj na co wykorzystasz zaoszczędzony przez siebie czas!

 

 

Please reload

Najnowsze posty
Please reload

Tagi
Please reload

Skontaktuj się ze mną!

511944171

  • Facebook