Nowy cykl - Skuteczne metody na zarządzanie czasem: planowanie, organizacja i realizacja wytyczonych

Wraz z początkiem listopada ruszam z nowym cyklem na blogu dotyczącym zarządzania czasem, a tak naprawdę to zarządzania sobą i swoją pracą. Lata doświadczeń w pracy trenerskiej, coachingowej i menedżerskiej pokazały mi, że wciąż jest to kluczowy czynnik realizacji postawionych sobie celów, a tym samym zadowolenia z siebie i poczucia własnych możliwości i wytrwałości w drodze do sukcesu.Niestety na początku muszę stwierdzić, że najczęściej popełnianym błędem jest to, że bierzemy zbyt dużo zadań na siebie. Jest tyle ciekawych rzeczy do zrobienia, chcemy być coraz lepsi i szybsi, że zaczynamy wchodzić w błędne koło: im więcej masz do zrobienia, tym bardziej robisz to niedokładnie i towarzyszy temu stres. Oczywiście, czasami jest to mobilizujące, ale zawsze musi być gdzieś zachowany złoty środek. Przebywanie przez dłuższy czas pod taką presją, mało tego – presją, którą sam na siebie nakładasz, sprawia, że Twoja motywacja i cele się gubią i tak naprawdę przestajesz robić to, co chcesz, ale to co musisz. Dlatego pierwsza lekcja na dziś: nie będziesz miał wystarczająco dużo czasu, żeby zrobić wszystko, ale… masz dość czasu, żeby zrobić to, co najważniejsze!


W każdym artykule dostaniesz ode mnie nową technikę na to, aby móc dobrze planować swój czas, ale także realizować założone cele. Przedstawię wiele różnych metod, więc jeżeli, któraś Ci nie odpowiada – nie zrażaj się! To, co działa na kogoś innego, nie oznacza, że na Ciebie też! Znajdź swoją ścieżkę w zarządzaniu czasem, modyfikuj metody tak, aby były najbardziej dostosowane dla Ciebie!


W międzyczasie przed Tobą pierwsze zadanie – zastanów się, jakie są Twoje priorytety, co Cię motywuję do działania i… zapisz lub narysuj na co wykorzystasz zaoszczędzony przez siebie czas!Najnowsze posty
Tagi