top of page

Mam wyniki badania CliftonStrengths i co dalej?

Dziś opowiem o bardzo ważnej kwestii, mianowicie, co zrobić dalej z wynikami kwestionariusza CliftonStrengths. Niezależnie od tego, czy kupiliście wersję TOP 5 czy pełną sekwencję talentów, oprócz zapoznania się z wynikami i ustosunkowania się do nich, warto pójść o krok dalej, aby w pełni wykorzystać swoje talenty oraz budować na nich własną efektywność.

Ostatnio wspominałam Wam, że talent w podejściu bazującym na mocnych stronach to nasz naturalny sposób działania, myślenia, odczuwania, który może być produktywny. Aby przerodził się w mocną stronę, musimy w talent zainwestować. Swoim czasem, nabyciem wiedzy, umiejętności, używaniem talentu, doświadczeniem. Dlatego talent może być produktywny, ale nie musi. Dodatkowo każdy talent ma swoje jasne i ciemne strony i to od naszej inwestycji zależy, w którą stronę będzie się rozwijał, czy będzie nam ułatwiał realizowanie celów, podejmowanie dobrych decyzji, działań czy wręcz przeciwnie - utrudniał.


Po otrzymaniu wyników testu pojawiają się różne odczucia i opinie - czy to pasuje do mnie? czy rzeczywiście tak działam? Często zastanawiacie się, co dalej zrobić, w jakim kierunku się rozwijać, jakie zmiany wprowadzać? Poznanie swoich talentów to pierwszy krok. Niezwykle istotny, ale ważniejsze jest to, co z tą wiedzą dalej zrobić.


Zrozumienie swoich talentów.

Wczytajcie się dokładnie w opisy talentów i sprawdźcie, co do Was pasuje, z czym się zgadzacie, a z czym nie? Spróbujcie własnymi słowami opowiedzieć o danym talencie. Przeczytajcie wszystkie dostępne materiały oraz dodatkowe informacje na stronie Instytutu Gallupa. Jest tam wiele pomocnych treści, dzięki którym lepiej zrozumiecie swoje talenty oraz podejście bazujące na mocnych stronach. Więcej informacji o tym, co otrzymujecie po wypełnieniu testu, znajdziecie tutaj.


Rozmowa o talentach z innymi.

Jeśli test wykonywany był w miejscu pracy, to sprawdźcie, jakie talenty mają Wasi współpracownicy czy pozostali członkowie zespołu. Podyskutujcie o tym, jak te talenty objawiają się w codziennej pracy oraz jaką wnoszą wartość. Jeśli test wykonywaliście/łyście indywidualnie, porozmawiajcie z przyjaciółmi, rodziną, współpracownikami o jego wynikach. Być może dostrzegą objawy tego talentu, o których Wy wcześniej nie pomyśleliście. Dołączcie do grup, które poruszają tematy talentowe lub znajdźcie swojego bliźniaka talentowego - osobę o tym samym talencie, która podzieli się swoją perspektywą.


Konsultacja lub coaching mocnych stron.

Jeśli chcecie rozwijać nie tylko swoje talenty, ale osiągać efektywnie założone cele wykorzystując talenty, warto zapisać się na rozmowę z certyfikowanym coachem. Jakie są korzyści pracy indywidualnej ze specjalistą?

- zrozumiecie swoje talenty i sprawdzicie w czym Was wspierają, a w czym ograniczają, gdzie są ich jasne i ciemne strony,

- poznacie lepiej siebie - swój styl myślenia i działania, zbudujecie swoją samoświadomość,

- zweryfikujecie, jak talenty wpływają na innych oraz poszerzycie swoją perspektywę,

- zobaczycie, kiedy używacie swoich talentów i jak możecie to robić, aby zwiększać swoją produktywność i efektywność,

- wyznaczycie cele, które pozwolą Wam wykorzystać swoje talenty,

- osiągniecie zaplanowane rezultaty w zgodzie ze sobą, na swój sposób,

- nauczycie się inwestować w swoje talenty oraz oceniać rezultaty.

Jestem w trakcie Certyfikacji Strengths Community. Chętnie spotkam się online, aby omówić wyniki testu lub towarzyszyć Ci w coachingu mocnych stron. Piszcie śmiało na maila :)


Agnieszka

Newsletter
Zapisz się, jeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę dawkę wiedzy i inspiracji oraz być na bieżąco z nowościami na blogu, w sklepie oraz organizowanymi przeze mnie wydarzeniami. 
Administratorem Twoich danych osobowych jest Agnieszka Łozińska-Moriak. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji handlowych i marketingowych (newsletter). Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dziękuję, że chcesz zadbać o swój rozwój razem ze mną!

Najnowsze posty
bottom of page