top of page

Od czego zależy poziom kreatywności?

Dziś kilka słów o kreatywności :) Wiele osób zastanawia się, czym ona właściwie jest i czy można się jej nauczyć? Na kreatywność wpływają trzy bardzo ważne elementy: wiedza, motywacja i zdolność twórczego myślenia, czyli co wiemy, czy jesteśmy gotowi do działania i jakie jest nasze podejście do problemów i generowania rozwiązań.

Mimo że kreatywność to umiejętność tworzenia nowych rozwiązań, nie należy zapominać, że opiera się na posiadanej już wiedzy tworząc na podstawie niej skojarzenia i powiązania. Jednak wymaga od nas czegoś więcej: odejście od bezpiecznej strefy utartych schematów na rzecz ponoszenia ryzyka i krytycznego myślenia.

W kontekście zarządzania zespołem warto zatem pamiętać, że menedżer myślący konwencjonalnie czerpie pomysły z własnego doświadczenia, natomiast ten myślący twórczo szuka pomysłów wszędzie!

Już wkrótce kilka ćwiczeń rozwijających kreatywność! A tymczasem życzę inspirującego i kreatywnego tygodnia! :)

Comments


Najnowsze posty

Przewodnik po rozwoju mocnych stron (4)_edited.jpg

Bezpłatny przewodnik po rozwoju mocnych stron

  • dlaczego warto stawiać na rozwój mocnych stron?

  • jakie są podstawowe założenia rozwoju mocnych stron?

  • jak identyfikować swoje talenty i mocne strony?

  • jakie są korzyści pracy na talentach?

  • kod rabatowy na moje produkty i usługi

Administratorem Twoich danych osobowych jest Agnieszka Łozińska-Moriak. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji handlowych i marketingowych (newsletter). Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dziękuję, sprawdź swój e-mail!

Pomóż mi rozwijać bloga!

Jeśli uważasz, że to, co robię jest dla Ciebie wartościowe i chcesz otrzymywać więcej darowych treści i narzędzi do wspierania swojego rozwoju, postaw mi kawę!

Newsletter
Zapisz się, jeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę dawkę wiedzy i inspiracji oraz być na bieżąco z nowościami na blogu, w sklepie oraz organizowanymi przeze mnie wydarzeniami. 
Administratorem Twoich danych osobowych jest Agnieszka Łozińska-Moriak, prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Czas na rozwój Agnieszka Łozińska-Moriak. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji handlowych i marketingowych (newsletter). Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dziękuję, że chcesz zadbać o swój rozwój razem ze mną!

bottom of page