Od czego zależy poziom kreatywności?

Dziś kilka słów o kreatywności :) Wiele osób zastanawia się, czym ona właściwie jest i czy można się jej nauczyć? Na kreatywność wpływają trzy bardzo ważne elementy: wiedza, motywacja i zdolność twórczego myślenia, czyli co wiemy, czy jesteśmy gotowi do działania i jakie jest nasze podejście do problemów i generowania rozwiązań.

Mimo że kreatywność to umiejętność tworzenia nowych rozwiązań, nie należy zapominać, że opiera się na posiadanej już wiedzy tworząc na podstawie niej skojarzenia i powiązania. Jednak wymaga od nas czegoś więcej: odejście od bezpiecznej strefy utartych schematów na rzecz ponoszenia ryzyka i krytycznego myślenia.

W kontekście zarządzania zespołem warto zatem pamiętać, że menedżer myślący konwencjonalnie czerpie pomysły z własnego doświadczenia, natomiast ten myślący twórczo szuka pomysłów wszędzie!

Już wkrótce kilka ćwiczeń rozwijających kreatywność! A tymczasem życzę inspirującego i kreatywnego tygodnia! :)

Najnowsze posty
Newsletter
Zapisz się, jeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę dawkę wiedzy i inspiracji oraz być na bieżąco z nowościami na blogu i organizowanymi przeze mnie wydarzeniami. 
Administratorem Twoich danych osobowych będzie Agnieszka Łozińska-Moriak. W każdej chwili możesz zrezygnować z newslettera. Szczegółowe informacje znajdziesz w Polityce Prywatności. Ponadto, odnajdziesz je w wiadomości potwierdzającej zapis do newslettera.

Dziękuję, że chcesz zadbać o swój rozwój razem ze mną!