top of page

Jak poznać swoje mocne strony - Test Gallupa

Kto z Was robił test Talenty Gallupa? Niedawno w firmie, w której pracuje, każdy pracownik miał możliwość skorzystania z tego testu, aby dowiedzieć się więcej o sobie, swoich współpracownikach oraz aby menadżer mógł lepiej kierować i rozwijać swój zespół. Każda osoba otrzymywała informacje o 5 głównych talentach, pozostałe 29 można było odblokować za dodatkową opłatą (co oczywiście zrobiłam :D). Dziś kilka słów na temat tego testu i co dzięki niemu można zyskać.

Model CliftonStrenghts zakłada, że nie powinniśmy skupiać się na rozwijaniu słabych stron, tylko naszych mocnych talentów. Każdy z nas ma dostęp do 34 talentów, jednak to pierwszych 5 determinuje nasze zachowania, myśli, odczucia i to o nie najbardziej musimy dbać. Są to nasze naturalne predyspozycje. Talenty poszeregowane są w 4 kategorie tj. na załączonej grafice: wykonywanie, wpływanie, myślenie strategiczne, budowanie relacji.

Każdy może wykonać taki test w wersji płatnej na stronie https://store.gallup.com/p/en-us/10003/cliftonstrengths-34 za 60$. Cena wydaje mi się dość niska w porównaniu z wartością otrzymanych wyników. Myślę, że każdy z nas powinien zrobić taki test, aby upewnić się, czy pracuje w miejscu, w którym może wykorzystywać swoje talenty oraz móc wyznaczać cele, aby rozwijać to, co w nas najcenniejsze.

To idealne narzędzie dla Ciebie jeśli:

- czujesz, że potrzebujesz zmiany, ale nie wiesz w jakim kierunku iść

- uważasz, że obecna praca Cię nie rozwija lub do Ciebie nie pasuje

- poszukujesz nowej pracy lub pasji

- chcesz lepiej poznać i zrozumieć siebie, dowiedzieć się co tobą kieruje

- chcesz działać zgodnie z własnymi talentami, wyznaczać cele w kierunku ich rozwoju

- szukasz osób do współpracy lub pracowników - test pokaże Ci z kim dobrze Ci się współpracuje

Wyniki testu zawierają poszeregowanie od 1-34 wszystkich talentów wraz z ich opisami oraz wskazówkami do rozwoju, tak aby przynosiły najlepsze rezultaty. Nie oszukujmy się, nasze talenty mają też swoją ciemną stronę mocy, dlatego w opisach znajdziecie informacje, na co należy uważać i czego się wystrzegać. Takie budowanie własnej świadomości pozwala odkrywać kolejne pomysły na własny rozwój oraz pomaga stawiać i realizować cele. Teraz już wiesz, co cię motywuje do ich osiągania, w jaki sposób działasz, na jakich wartościach się opierasz.

Na koniec kilka słów, jak wyglądały wyniki u mnie :)

1. Indywidualizacja

2. Odpowiedzialność

3. Bliskość

4. Rozwijanie innych

5. Komunikatywność

6. Zbieranie

7. Osiąganie

8. Organizator

9. Maksymalista

10. Pryncypialność

Pierwsza piątka była zgodna, ale czegoś mi w niej brakowało. Po odkryciu kolejnej puli zobaczyłam całość, która rzeczywiście mnie odzwierciedla. Najbardziej cieszy świadomość pokonywania drogi w dobrym kierunku - moje talenty współgrają z tym co robię - jaką pracę wybieram, jakich pasji się podejmuję, co robię w wolnym czasie. Pojawiły się kolejne pomysły, jak jeszcze bardziej poczuć się spełnionym. Zrobienie testu to dobry początek drogi, przyszła kolej na to, aby postanowić jak dalej będzie przebiegać :)

Miłego dnia,

Agnieszka :)

Comments


Najnowsze posty

Przewodnik po rozwoju mocnych stron (4)_edited.jpg

Bezpłatny przewodnik po rozwoju mocnych stron

  • dlaczego warto stawiać na rozwój mocnych stron?

  • jakie są podstawowe założenia rozwoju mocnych stron?

  • jak identyfikować swoje talenty i mocne strony?

  • jakie są korzyści pracy na talentach?

  • kod rabatowy na moje produkty i usługi

Administratorem Twoich danych osobowych jest Agnieszka Łozińska-Moriak. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji handlowych i marketingowych (newsletter). Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dziękuję, sprawdź swój e-mail!

Pomóż mi rozwijać bloga!

Jeśli uważasz, że to, co robię jest dla Ciebie wartościowe i chcesz otrzymywać więcej darowych treści i narzędzi do wspierania swojego rozwoju, postaw mi kawę!

Newsletter
Zapisz się, jeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę dawkę wiedzy i inspiracji oraz być na bieżąco z nowościami na blogu, w sklepie oraz organizowanymi przeze mnie wydarzeniami. 
Administratorem Twoich danych osobowych jest Agnieszka Łozińska-Moriak, prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Czas na rozwój Agnieszka Łozińska-Moriak. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji handlowych i marketingowych (newsletter). Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dziękuję, że chcesz zadbać o swój rozwój razem ze mną!

bottom of page