top of page
Laptop Typing on Bed

Test Gallupa - bezpłatny webinar

Zapraszam Cię na godzinny webinar o badaniu Gallupa.

  • co to jest test Gallupa?

  • dlaczego warto go wykonać?

  • top5 czy 34 - co wybrać?

  • jak wyglądają przykładowe wyniki?

  • do czego mogę użyć wyników badania?

Dla wszystkich uczestników przygotowałam prezent!

Co warto wiedzieć przed wypełnieniem testu Gallupa?

Dostaję coraz więcej zapytań o samo badanie Gallupa, więc postanowiłam przygotować dla Was Q&A, w którym odpowiem na najbardziej nurtujące pytania.


jakie są twoje talenty?

Co to jest test Gallupa?

To badanie składające się ze 177 pytań, którego wynikiem jest Twoja naturalna sekwencja talentów. Gallup wyróżnił 34 uniwersalne talenty, niezależne od kultury, płci, pochodzenia i innych czynników różnicujących. Stanowią one Twój naturalny sposób myślenia, działania, odczuwania oraz są bazą do rozwijania mocnych stron.


Gdzie kupić test Gallupa?

Badanie Gallupa można kupić tylko na stronie internetowej Instytutu Gallupa.

W prawym górnym rogu możesz zmienić język na polski, dzięki czemu cennik zobaczysz w złotówkach.


Ile kosztuje test Gallupa?

Wersja top5 talentów kosztuje 130 zł.

Pełna sekwencja 34 talentów 315 zł.

Płatność kartą kredytową lub poprzez PayPal.


Czy są wersje bezpłatne Gallupa lub kody promocyjne?

Niestety, oryginalny Gallup występuje tylko w wersji płatnej i nie ma okresów promocyjnych ani kodów zniżkowych. Bezpłatne testy, które bazują na naszych predyspozycjach są ogólnikowe i nierzetelne. Testowałam różne rozwiązania, niektóre przypominały psychologiczne quizy, w innych za każdym razem wychodził mi inny wynik lub zupełnie nieadekwatny. Często też wyniki są na tyle ogólne, że nie widzimy odniesienia, co dalej z tą wiedzą zrobić.


Jak długo trwa badanie Gallupa?

Badanie zawiera 177 pytań połączonych w pary (część się powtarza). Wybierasz jedno ze stwierdzeń, które jest Ci najbliższe. Na każdą parę masz 20 sekund, tak aby zbyt długo nie analizować. ;) Przeznacz sobie 20-40 min czasu w ciszy, spokoju i skupieniu. Od 20 stycznia konfiguracja oraz liczba pytań może ulec zmianie.


Po jakim czasie otrzymam wyniki testu Gallupa?

Wyniki pojawią się chwilę po wypełnieniu badania. Kwestia otrzymania maila lub odświeżenia strony.

Czasami może trwać to kilka minut.


W jakim języku jest badanie Gallupa?

Bardzo ważne jest to, aby przy wypełnianiu testu zaznaczyć język ojczysty - polski. Czasu na odpowiedź jest naprawdę mało, a warto nie tracić go na zastanawianie się, czy na pewno o to chodziło.


Czy badanie Gallupa jest po polsku?

Tak, badanie można wypełnić w języku polskim. Wyniki są udostępniane częściowo w języku polskim, częściowo w angielskim, jednak przy zastosowaniu translatora nie stanowi to problemu.


Co otrzymuję po wypełnieniu badania Gallupa?

Wybierając Top 5 CliftonStrengths otrzymujesz:

- Raport głównych cech - ogólne opisy 5 dominujących talentów w języku polskim,

- Przewodnik po mocnych stronach - zawierający spersonalizowane opisy 5 dominujących talentów - część w języku polskim, część w języku angielskim,

- podsumowanie informacji na temat Twoich 5 talentów wraz z umiejscowieniem ich na mapie talentów,

- dodatkowe szczegółowe informacje na temat Twoich 5 talentów - po angielsku,

- moduły edukacyjne w języku angielskim: wprowadzenie do mocnych stron, informacje i ćwiczenia do wykonania po odebraniu wyników,

- możliwość udostępnienia informacji o talentach - dla przyjaciół czy współpracowników.

Uwaga: od 20 stycznia zawartość raportu ulegnie zmianie, więcej informacji już niebawem. :)


Wybierając CliftonStrengths 34 otrzymujesz wszystko to, co napisałam powyżej i dodatkowo:

- mapę talentów zawierającą wszystkie 34 talenty oraz opis dominującej domeny,

- Raport CliftonStrengths 34 - kompleksowy raport wszystkich Twoich talentów- w języku angielskim, spersonalizowane opisy, wskazówki oraz wyzwania do top 5 talentów, dłuższe opisy do talentów top 6-10 oraz krótkie opisy do pozostałych talentów, znajdziesz też porady, jak pracować z talentami oraz informacjeo prezentowanym podejściu do pracy nad słabościami,

- Raport Kolejność cech - sekwencja talentów wraz z krótkim opisem,

- e-book StrengthsFinder 2.0 - bestseller Gallupa w języku angielskim prezentujący wskazówki dotyczące talentów oraz informacje o podejściu rozwoju opartego na mocnych stronach,

- e-moduł przeprowadzający przez pracę z wynikami testu - w języku angielskim.


TOP5 czy 34 - które badanie wybrać?

TOP5 to raport podstawowy, z którego można czerpać wiele informacji. W pracy rozwojowej najczęściej skupiamy się na TOP5 (ogarniamy podstawy), a potem sięgamy dalej i głębiej. Dla osób ciekawych i o większej świadomości polecam pełny zakres. Można też zrobić TOP5, a później rozszerzyć do pełnej wersji, bez konieczności uzupełniania badania jeszcze raz. Sprawdź artykuł na ten temat: Top 5 czy 34 - którą opcję testu Gallupa wybrać?


Test Gallupa - jaka praca lub zawód będą dla mnie najlepsze?

Badanie Gallupa nie determinuje Cię do żadnego zawodu, roli ani konkretnej firmy. Pokaże Ci jakie są Twoje potrzeby w miejscu pracy, jak możesz wykorzystać swoje mocne strony, aby pracować z zaangażowaniem i pasją. Dzięki niemu zweryfikujesz, które zadania będą dla Ciebie łatwiejsze i przyjemniejsze oraz w jakich sytuacjach sięgać po talenty innych. Jeśli chcesz wypracować swoją ścieżkę zawodową w oparciu o mocne strony, zapraszam Cię na coaching kariery.


Jakie talenty wyróżnił Gallup?

Gallup wyróżnił 34 talenty, które podzielił na domeny związane z pracą zespołową. Zajrzyj do mojego artykułu na blogu, gdzie znajdziesz krótki opis talentów oraz domen.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o poszczególnych talentach - zajrzyj na pozostałe artykuły na blogu w kategorii talenty. Prowadzę cykl artykułów "Talenty Gallupa pod lupą", w których znajdziesz opis poszczególnych talentów, pary talentowe oraz wypowiedzi osób, które posiadają ten talent. Znajdziesz tam też listę ogólnych wskazówek.


Jakie są opinie na temat testu Gallupa?

Sprawdź opinie o teście Gallupa napisane przez moich klientów. Myślę, że dużo zależy od tego, co później zrobisz z tymi wynikami. Jeśli pozostawisz je bez większej refleksji i nie będziesz działać w kierunku rozwijania mocnych stron i niwelowania ciemnych stron talentów to mało skorzystasz na samym wypełnieniu testu.


Jak wygląda konsultacja wyników testu Gallupa?

Zazwyczaj pracuję w trybie pojedynczego spotkania lub dwóch-trzech sesji rozwojowych. Spotkanie zawsze trwa około 2h, żeby wystarczająco zgłębić temat talentów oraz zaadresować pojawiające się wątki i wnioski. Przed spotkaniem proszę o dokładne zapoznanie się z opisami talentów oraz daję zadanie i kwestionariusz do uzupełnienia, dlatego warto planować konsultacje z kilkudniowym wyprzedzeniem. Na spotkaniu zajmujemy się zrozumieniem talentów oraz własnych schematów działania, sprawdzaniu, jak talenty objawiają się na co dzień - w pracy zawodowej, życiu prywatnym, w czym pomagają, a w czym przeszkadzają. Weryfikujemy gdzie są jasne i ciemne strony talentów oraz w jaki sposób zainwestować w talent, aby rozwijać go w mocną stronę. Ze spotkania wychodzisz z konkretnym celem oraz zadaniem do dalszej pracy. Jeśli decydujesz się na wersję pakietową, to kolejne spotkanie lub spotkania odbywają się z 2-3 tygodniową przerwą, tak aby dać czas na pracę własną, zweryfikowanie, jak talenty działają oraz testowanie różnych rozwiązań. Dostajesz ode mnie zadania domowe lub podrzucam też treści, które są potrzebne, aby lepiej wykorzystać talent. Na koniec wytyczasz cel, który będziesz mogła/mógł samodzielnie realizować w oparciu o talenty.

Sprawdź szczegółowe informacje na temat konsultacji wyników testu Gallupa.


Chcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się na niezobowiązujące bezpłatne spotkanie online lub rozmowę telefoniczną, na której odpowiem na wszystkie Twoje pytania.

Zostaw swój e-mail, a raz w miesiącu otrzymasz ode mnie dawkę wiedzy i inspiracji.

Chcę zapisać się na newsletter!

Przeczytaj artykuły na blogu o talentach i rozwoju mocnych stron.
Comments


Najnowsze posty

Przewodnik po rozwoju mocnych stron (4)_edited.jpg

Bezpłatny przewodnik po rozwoju mocnych stron

  • dlaczego warto stawiać na rozwój mocnych stron?

  • jakie są podstawowe założenia rozwoju mocnych stron?

  • jak identyfikować swoje talenty i mocne strony?

  • jakie są korzyści pracy na talentach?

  • kod rabatowy na moje produkty i usługi

Administratorem Twoich danych osobowych jest Agnieszka Łozińska-Moriak. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji handlowych i marketingowych (newsletter). Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dziękuję, sprawdź swój e-mail!

Pomóż mi rozwijać bloga!

Jeśli uważasz, że to, co robię jest dla Ciebie wartościowe i chcesz otrzymywać więcej darowych treści i narzędzi do wspierania swojego rozwoju, postaw mi kawę!

Newsletter
Zapisz się, jeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę dawkę wiedzy i inspiracji oraz być na bieżąco z nowościami na blogu, w sklepie oraz organizowanymi przeze mnie wydarzeniami. 
Administratorem Twoich danych osobowych jest Agnieszka Łozińska-Moriak, prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Czas na rozwój Agnieszka Łozińska-Moriak. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji handlowych i marketingowych (newsletter). Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dziękuję, że chcesz zadbać o swój rozwój razem ze mną!

bottom of page