top of page

Siła kobiet: kierunek pasja! Wywiad z Agatą Spendowską

Agata Spendowska - nauczycielka języka hiszpańskiego, właścicielka Agata uczy.

W 2015 skończyła iberystykę, więc nauczycielką jest z miłości i wykształcenia. Pracę w zawodzie zaczynała udzielając lekcji indywidualnych. W 2017 roku stworzyła projekt Agata uczy, tak aby pomóc w nauce jeszcze większej liczbie osób - tworząc kanał na YouTube czy kursy hiszpańskiego online, które pomogły już tysiącom uczniów. Dlaczego to wszystko robi? Realizuje swoją misję. Chce, aby każdy, bez względu na wszystko mógł uczyć się hiszpańskiego skutecznie, ale we własnym tempie i bez presji. Do tego z ciekawych, kolorowych i profesjonalnych materiałów, ciesząc się samym procesem nauki, który jest niezwykle rozwijającą przygodą.

TOP5 talentów: Dyscyplina (Discipline), Wizjoner (Futuristic), Osiąganie (Achiever), Empatia (Empathy), Bezstronność (Consistency).

Agatę znajdziecie na https://www.agatauczy.pl/

W jej ofercie na pewno znajdziecie coś dla siebie: ebook, kurs online, książkę, a także mnóstwo bezpłatnych materiałów, które otrzymacie zapisując się na newsletter! Jestem pewna, że zarazi Was swoją miłością do hiszpańskiego. :)


Kiedy rodziła się myśl o powstaniu tego cyklu artykułów, Agata była pierwszą osobą, która przyszła mi do głowy. Znamy się nie od dziś, a od ponad 11 lat, więc miałam tę przyjemność śledzić cały proces rozwijania pasji i tworzenia projektu Agata uczy. Agatę cechuje niezwykła odwaga, zarówno w procesie twórczym, jak i dążeniu do realizacji celów i marzeń. Jest pracowita i zdeterminowana, a jednocześnie empatyczna i wsłuchująca się w potrzeby uczniów. Czerpie ze swojego doświadczenia i odrabia życiowe lekcje, budując na nich coś nowego. Wciąż ulepsza swoje produkty, dążąc do tego, aby uczniowie mieli z nauki hiszpańskiego ogromny fun.

Mam nadzieję, że wywiad z Agatą zainspiruje Was do podążania za swoją pasją. :)

siła kobiet kierunek pasja, Agata Spendowska i Agnieszka Łozińska-Moriak

Opowiedz o swojej pasji. Jak się zaczęła? Gdzie miała swój początek? Hiszpańskiego zaczęłam uczyć się w liceum, zupełnie przypadkowo. Namówił mnie do tego brat, który był zakochany w Hiszpanii. Spodobała mi się możliwość nauki nowego języka, który ostatecznie został ze mną na całe życie. :)


Po czym poznałaś, że to jest to, czym chcesz się zajmować? W liceum zauważyłam, że lubię przekazywać wiedzę. Jeszcze w klasie maturalnej zamieściłam ogłoszenie w internecie dotyczące nauki hiszpańskiego i zaczęłam udzielać lekcji. Okazało się, że moi uczniowie byli bardzo zadowoleni i zaczęli mnie polecać dalej. Dzięki temu wiedziałam, że moja praca ma sens i dodatkowo przynosi mi dużo satysfakcji.


Kto Cię w tym wspierał, a kto odciągał od celu? Co Ci pomogło, a co przeszkadzało? W tamtym czasie wspierał mnie mój brat i rodzicie. Przeszkadzały własne przekonania oraz niektóre zachowania nauczycieli hiszpańskiego, których spotkałam na swojej drodze. Przeszkadzało mi, że nie pomagali mi rozwijać skrzydeł, często nie okazywali wsparcia. Nie było obok mnie w tamtym czasie osoby, która pomogłaby mi uwierzyć w siebie.


Od czego trzeba zacząć, jeśli chce się urzeczywistnić swoje marzenie? Najlepiej... od początku! Najważniejszy jest pierwszy krok, choćby był najmniejszy. Na pewno odradzam rozmyślanie i dogłębne analizowanie różnych scenariuszy. Jeśli marzysz o czymś to po prostu zacznij działać w tym kierunku, reszty nauczysz się po drodze.


Życie z pasją oraz w zgodzie ze sobą wymaga odwagi. Skąd w Tobie wzięła się ta odwaga? W którymś momencie po prostu zaczęłam działać z ciekawości co się stanie, co się wydarzy. Zdałam sobie sprawę, że czas wziąć odpowiedzialność za swoje życiowe wybory. I zamiast rozmyślać w nieskończoność trzeba zabrać się po prostu do pracy.


Co pobudza Twoją kreatywność? Odpoczynek i odcięcie się od nadmiaru bodźców. Do tego staram się w miarę możliwości medytować, co także powoduje u mnie pobudzenie kreatywności.


A co Cię blokuje, hamuje? Jak sobie z tym radzisz?

Analogicznie: hamuje mnie przebodźcowanie. Nie oglądam telewizji, nie czytam newsów, pilnuję się, aby bezmyślnie nie scrollować social mediów, dbam o higienę snu. Staram się wykorzystywać moją energię na coś, co wnosi realną wartość do mojego życia.


Co sprawia, że wstajesz rano z radością? Obecnie mój pies, który codziennie o tej samej porze przychodzi się ze mną przywitać. :) Oprócz tego bardzo lubię swoją pracę, więc nie mogę doczekać się aż zacznę działać. Uwielbiam tworzyć nowe materiały dla swoich uczniów!


Skąd, od kogo czerpiesz inspirację? Od ludzi, którzy mnie otaczają. Od każdego staram się czegoś nauczyć.


Za czym podążasz w życiu? Za lekkością w działaniu.


Z czego jesteś najbardziej dumna? Ze swojej konsekwencji i umiejętności utrzymania dyscypliny.


A jaka jest Twoja najważniejsza lekcja życiowa? To, że świat jest i dobry i zły. Że mogę robić coś dobrze, ale popełniać błędy. Że mogę wiedzieć i jednocześnie o czymś innym nie mieć pojęcia. Że warto akceptować dwie strony medalu.


Za co jesteś wdzięczna? Długo by wymieniać! Przede wszystkim za dobre zdrowie, moje i moich bliskich. Za wolność, którą daje mi moja praca i wszystkie dobre słowa, które słyszę od swoich uczniów!


Czego Cię nauczyło podążanie za pasją? Konsekwencji w działaniu.


Jakie są Twoje talenty - w czym jesteś naprawdę dobra? Wg badania Gallupa dyscyplina, osiąganie, empatia, bezstronność, wizjoner. Wszystko zdecydowanie pokrywa się z rzeczywistością!


Gdybyś mogła dać radę innym kobietom, które chcą realizować swoją pasję, co by to było? Nie rozmyślaj za długo nad swoimi pomysłami. Po prostu wcielaj je w życie w takim wymiarze, w jakim jest to możliwe na teraz. Zacznij działać pomimo lęku i odpuść perfekcjonizm.


Gdybyś dostała jedną dodatkową godzinę dziennie, na co byś ją przeznaczyła? Na naukę portugalskiego!


Jaki jest Twój kierunek rozwoju w 2023 r.? W tym roku uczę się odpuszczać i pracować bardziej na luzie.

Comments


Najnowsze posty

Przewodnik po rozwoju mocnych stron (4)_edited.jpg

Bezpłatny przewodnik po rozwoju mocnych stron

  • dlaczego warto stawiać na rozwój mocnych stron?

  • jakie są podstawowe założenia rozwoju mocnych stron?

  • jak identyfikować swoje talenty i mocne strony?

  • jakie są korzyści pracy na talentach?

  • kod rabatowy na moje produkty i usługi

Administratorem Twoich danych osobowych jest Agnieszka Łozińska-Moriak. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji handlowych i marketingowych (newsletter). Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dziękuję, sprawdź swój e-mail!

Pomóż mi rozwijać bloga!

Jeśli uważasz, że to, co robię jest dla Ciebie wartościowe i chcesz otrzymywać więcej darowych treści i narzędzi do wspierania swojego rozwoju, postaw mi kawę!

Newsletter
Zapisz się, jeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę dawkę wiedzy i inspiracji oraz być na bieżąco z nowościami na blogu, w sklepie oraz organizowanymi przeze mnie wydarzeniami. 
Administratorem Twoich danych osobowych jest Agnieszka Łozińska-Moriak. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji handlowych i marketingowych (newsletter). Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dziękuję, że chcesz zadbać o swój rozwój razem ze mną!

bottom of page