top of page
Laptop Typing on Bed

Test Gallupa - bezpłatny webinar

Zapraszam Cię na godzinny webinar o badaniu Gallupa.

  • co to jest test Gallupa?

  • dlaczego warto go wykonać?

  • top5 czy 34 - co wybrać?

  • jak wyglądają przykładowe wyniki?

  • do czego mogę użyć wyników badania?

Dla wszystkich uczestników przygotowałam prezent!

Co to jest test Gallupa i dlaczego warto go wykonać?

Kwestionariusz CliftonStrengths, zwany w Polsce potocznie testem Gallupa, to badanie umożliwiające poznanie swojej indywidualnej sekwencji talentów (czyli naszego naturalnego sposobu myślenia, działania, odczuwania). Jego obecna wersja jest efektem kilkudziesięciu lat badań nad potencjałem i poszukiwaniem uniwersalnych talentów, tzn. takich, które występują niezależnie od pełnionej roli zawodowej, płci, wykształcenia, wyznawanej religii, itd. Zaledwie 1 na 33 mln osób może mieć identyczną kolejność talentów w top 5, co świadczy o niezwykłej unikalności potencjału ludzkiego. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat badania, zapraszam do przeczytania artykułu do końca :)


Spis treści


test Gallupa cliftonstrengths

Jak wygląda kwestionariusz badania Gallupa?

CliftonStrengths składa się ze 177 stwierdzeń uszeregowanych w pary (niektóre się powtarzają). Twoim zadaniem jest wybrać, które z nich najbardziej, najtrafniej Ciebie charakteryzuje. Na udzielenie odpowiedzi na każdą parę masz 20 sekund (tak, aby zbyt długo się nie zastanawiać - jeżeli coś ma być spójne z nami, to od razu zaznaczymy odpowiednią odpowiedź). Wypełnienie kwestionariusza zajmuje około 20-40 minut. Istotne jest to, aby na początku wybrać język polski - dzięki temu nie stracisz czasu na domyślanie się, co dokładnie oznacza stwierdzenie, jest sporo branżowego słownictwa.


Gdzie mogę kupić test Gallupa?

Badanie możesz kupić na stronie Instytutu Gallupa, w zakładce CliftonStrengths. Możesz wybrać różne opcje badania - dla studentów, liderów, managerów, osób pracujących w sprzedaży. Polecam jednak wykonać podstawową wersję, nieukierunkowaną na żadną rolę. Jest ona dostępna w dwóch wersjach - Top 5 CliftonStrengths (130 zł), gdzie uzyskasz dostęp do 5 swoich kluczowych talentów oraz CliftonStrengths 34 (315zł), w której zobaczysz swoją indywidualną sekwencję 34 talentów. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule Test Gallupa - top 5 czy 34? Możesz też najpierw skorzystać z wersji Top 5, a potem rozszerzyć do pełnej wersji - nie musisz wypełniać testu jeszcze raz, ale ostatecznie zapłacisz więcej. Płatność jest możliwa kartą kredytową.


Co otrzymuję po wypełnieniu testu Gallupa?

Wybierając Top 5 CliftonStrengths otrzymujesz:

- Raport głównych cech - ogólne opisy 5 dominujących talentów w języku polskim,

- Przewodnik po mocnych stronach - zawierający spersonalizowane opisy 5 dominujących talentów oraz informacje o dynamice talentów wraz ze wskazówkami- w języku angielskim,

- podsumowanie informacji na temat Twoich 5 talentów wraz z umiejscowieniem ich na mapie talentów,

- dodatkowe szczegółowe informacje na temat Twoich 5 talentów - po angielsku,

- moduły edukacyjne w języku angielskim: wprowadzenie do mocnych stron, informacje i ćwiczenia do wykonania po odebraniu wyników,

- możliwość udostępnienia informacji o talentach - dla przyjaciół czy współpracowników.


Wybierając CliftonStrengths 34 otrzymujesz wszystko to, co napisałam powyżej i dodatkowo:

- mapę talentów zawierającą wszystkie 34 talenty oraz opis dominującej domeny,

- Raport CliftonStrengths 34 - kompleksowy raport wszystkich Twoich talentów- w języku angielskim, spersonalizowane opisy, wskazówki oraz wyzwania do top 5 talentów, dłuższe opisy do talentów top 6-10 oraz krótkie opisy do pozostałych talentów, znajdziesz też porady, jak pracować z talentami oraz informacjeo prezentowanym podejściu do pracy nad słabościami,

- Raport Kolejność cech - sekwencja talentów wraz z krótkim opisem,

- e-book StrengthsFinder 2.0 - bestseller Gallupa w języku angielskim prezentujący wskazówki dotyczące talentów oraz informacje o podejściu rozwoju opartego na mocnych stronach,

- e-moduł przeprowadzający przez pracę z wynikami testu - w języku angielskim.

Pamiętaj o tym, aby wybrać w prawym górnym rogu język polski. Jeśli zostały przetłumaczone jakieś treści, to tylko wtedy pojawią się na stronie w wybranym języku.


Wyniki są wstępną hipotezą, którą warto zweryfikować z własnymi odczuciami, doświadczeniami, osiągniętymi sukcesami lub zestawić je z tym, jak odbierają nas inni. Ten sam talent u dwóch różnych osób może objawiać się podobnie lub zupełnie inaczej, dlatego warto sprawdzić, która część opisu najbardziej nas obrazuje.


Dlaczego warto wykonać test talentów Gallupa?

Wg mnie wartość badania powinna być oceniana subiektywnie. Skorzystasz z niego tyle, ile będziesz chciał/a zainwestować czasu i energii na rozwijanie tego, co uzyskasz i jak głęboko w to wejdziesz. Nie ma wątpliwości, że wypełnienie testu CliftonStrengths oraz dalsza praca z wynikami:

- pomoże Ci zidentyfikować Twój potencjał, - pomoże Ci zrozumieć, w jaki sposób myślisz, działasz, czujesz,

- wskaże Ci, w jaki sposób osiągasz cele oraz co powoduje, że ich nie realizujesz, - rozwinie Twoją samoświadomość, zobaczysz schematy, w które wchodzisz mniej lub bardziej świadomie, - pokaże Ci jaką wartość wnosisz dla innych - w relacjach prywatnych i zawodowych, będąc członkiem rodziny, społeczności, zespołu czy organizacji,

- wskaże Ci Twoje potrzeby dotyczące sposobu pracy, bycia w relacji, realizowania zadań, - pomoże Ci zrozumieć styl myślenia i działania innych osób,

- zwiększy Twoją efektywność i produktywność, - wskaże potencjalne drogi rozwoju.

Aby zintensyfikować wartość badania, umów się na konsultację testu Gallupa.

Test Gallupa - opinie moich klientów

Agata: Badanie niezwykle pomogło mi w poznaniu swoich mocnych i słabych stron, co zdecydowanie poszerzyło moją samoświadomość. Dzięki temu mogę lepiej rozwijać się zawodowo, ale także prywatnie. To badanie, które zdecydowanie poleciłabym każdemu, komu zależy na rozwoju osobistym.


Agnieszka: Warto zrobić test Gallupa, aby poznać swoje mocne strony i koncentrując się na nich, świadomie je rozwijać. Poza tym ich poznanie ułatwia np. szukanie pracy, w której można je skuteczniej rozwijać, a przez to mieć pracę, która daje satysfakcję.


Michał: Warto poznać swoje wiodące cechy i talenty i je nazwać. Dla mnie najważniejsze było odkrycie w jaki sposób mój charakter wpływa na moje decyzje w życiu prywatnym i zawodowym i nazwanie tych cech i talentów. Np. czułem, że zawsze chcę startować projekty i wypełniać wszystkie zadania naraz, natomiast nie wiedziałem, że odpowiedzialny jest za to talent aktywatora, który może pomagać, ale też powodować trochę szkód. :) Dzięki dokładnemu poznaniu i zrozumieniu tego talentu wiem, w jaki sposób mogę sam się łapać na tym, żeby wykorzystywać tylko mocne aspekty talentu aktywatora.


Karolina: Robiąc test Gallupa można uświadomić sobie, jakie są moje konkretne sposoby działania i odbierania rzeczywistości. A jak wiem, jak działam, czyli jakie czynności i sposoby myślenia przychodzą mi naturalnie, to łatwiej świadomie tę wiedzę wykorzystać, żeby żyć produktywniej i bardziej w zgodzie ze sobą i swoją życiową misją. Jeśli z otwartością podejdziemy do wyników tego badania, możemy na ich podstawie zweryfikować, czy jesteśmy w życiu w takim miejscu, w jakim czulibyśmy, że najlepiej działamy dla siebie i innych. Mogą zachęcić do pracy nad sobą i dobrych zmian.


Gabrysia: Warto zrobić test Gallupa, aby poznać lepiej siebie samego (talenty Gallupa dostarczają potężnej dawki wiedzy na własny temat i mnóstwo tematów rozwojowych do pracy). Można go też wykorzystać, aby podnieść swoje zawodowe kompetencje. Pomaga zrozumieć siebie i innych (nieoceniona pomoc w budowaniu relacji). Pomaga skupiać się bardziej na swoich mocnych stronach i je rozwijać (zamiast walczyć ze słabościami).


Ola: Badanie Gallupa mocno zwiększa poziom swojej samoświadomości i zamiast błądzić we mgle ze swoimi działaniami można oprzeć je o swoje mocne strony. Daje też dużo zrozumienia, dlaczego postępuję tak a nie inaczej.


Kasia: Dla mnie było to ciekawe i przydatne doświadczenie, bo pozwoliło mi zobaczyć, że moje działanie intuicyjne da się wyjaśnić w uporządkowany sposób i docelowo być bardziej świadomym siebie.


Dominika: Bez znaczenia, czy stoi się na życiowym rozdrożu i szuka swojej drogi, czy już ma się ją obraną. W obu tych przypadkach warto wykonać ten test, ponieważ uwydatnia on naturalne talenty. Jednych jest się świadomym, inne wydają się być błędem, pomyłką aż do czasu, kiedy nie zaczniesz się w nich zagłębiać.


Tomasz: Test Gallupa jest świetnym narzędziem pozwalającym na określenie i uświadomienie sobie własnych mocnych (i tych słabszych) stron, co z kolei może okazać się pomocne w wielu sytuacjach, w których trzeba podjąć jakąś decyzję. Cieszę się bardzo, że zdecydowałem się na jego wykonanie.


Agnieszka: To badanie warto wykonać aby lepiej poznać siebie oraz swoje mocne strony. Pomaga udoskonalać się, stawać się pewniejszym człowiekiem świadomym swoich wartości.


Basia: Można lepiej zrozumieć skąd wynikają nasze działania , które z jednej strony mogą nam ułatwiać realizację różnych zadań, a z drugiej utrudniać.

Obecnie na świecie test wykonało ponad 30 mln osób, co pokazuje, jakim fenomenem jest odkrywanie mocnych stron i dalsza praca rozwojowa nad nimi. W następnym artykule dowiesz się, co możesz zrobić dalej z wynikami badania Gallupa i jak wykorzystać je najlepiej.


Comments


Najnowsze posty

Przewodnik po rozwoju mocnych stron (4)_edited.jpg

Bezpłatny przewodnik po rozwoju mocnych stron

  • dlaczego warto stawiać na rozwój mocnych stron?

  • jakie są podstawowe założenia rozwoju mocnych stron?

  • jak identyfikować swoje talenty i mocne strony?

  • jakie są korzyści pracy na talentach?

  • kod rabatowy na moje produkty i usługi

Administratorem Twoich danych osobowych jest Agnieszka Łozińska-Moriak. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji handlowych i marketingowych (newsletter). Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dziękuję, sprawdź swój e-mail!

Pomóż mi rozwijać bloga!

Jeśli uważasz, że to, co robię jest dla Ciebie wartościowe i chcesz otrzymywać więcej darowych treści i narzędzi do wspierania swojego rozwoju, postaw mi kawę!

Newsletter
Zapisz się, jeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę dawkę wiedzy i inspiracji oraz być na bieżąco z nowościami na blogu, w sklepie oraz organizowanymi przeze mnie wydarzeniami. 
Administratorem Twoich danych osobowych jest Agnieszka Łozińska-Moriak, prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Czas na rozwój Agnieszka Łozińska-Moriak. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji handlowych i marketingowych (newsletter). Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dziękuję, że chcesz zadbać o swój rozwój razem ze mną!

bottom of page