top of page

Top 5 czy 34 - którą opcję testu Gallupa wybrać?

To najczęściej otrzymywane pytanie od osób, które chcą zapisać się na omówienie wyników badania Gallupa, ale jeszcze nie wykonały samego testu. Jeśli również stoisz przed tym dylematem, mam nadzieję, że uda mi się rozwiać Twoje wątpliwości.Co otrzymuję wybierając CliftonStrengths Top 5?

Bez względu na wybór opcji, badanie wykonujesz w takiej samej formie i zakresie. Różni się to jednak liczbą odsłoniętych talentów oraz materiałami dotyczącymi talentów. Po wykonaniu badania na swoim koncie zobaczysz Raport głównych cech, czyli ogólne opisy 5 dominujących talentów. Są one dostępne w języku polskim. Otrzymasz również Przewodnik po mocnych stronach, który zawiera spersonalizowane opisy 5 dominujących talentów - część w języku polskim, część w języku angielskim. Zobaczysz podsumowanie informacji na temat Twoich 5 talentów wraz z umiejscowieniem ich na mapie talentów - sprawdzisz do jakiej domeny należą. Możesz również zagłębić się w temat i znaleźć dodatkowe szczegółowe informacje na temat Twoich 5 talentów (w języku angielskim), moduły edukacyjne - wprowadzenie do mocnych stron, informacje i ćwiczenia do wykonania po odebraniu wyników. Masz również możliwość udostępnienia informacji o talentach - dla przyjaciół czy współpracowników.


Kiedy warto wybrać opcję Top 5 testu Gallupa?

Top5 to bez wątpienia wersja ekonomiczna - kosztuje 105 zł vs. 315 zł pełne wyniki. Jeśli ważne są dla Ciebie budżetowe rozwiązania i nie chcesz lub nie możesz zainwestować większej kwoty lub wolisz ją przeznaczyć na konsultację wyników, to będzie zdecydowanie lepsza opcja. Top5 sprawdzi się również dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z samorozwojem, budowaniem samoświadomości i chcą się skupić na 5 najważniejszych mocnych stronach. Mogą po nią sięgać również osoby, które chcą wykonać badanie z czystej ciekawości i nie planują opierać na tym dalszego rozwoju zawodowego czy osobistego.

Uwaga: od 20 stycznia 2024r. cena i zawartość raportu top5 ulegnie zmianie.


Co otrzymuję wybierając 34 CliftonStrengths?

Przy pełnej opcji badania, otrzymujesz dokładnie to samo, co w przypadku Top 5, ale dodatkowo widzisz pełną sekwencję swoich talentów (wszystkie miejsca od 1-34). Z czego jeszcze możesz skorzystać?

- mapa talentów - zawierającej wszystkie 34 talenty oraz opis dominującej domeny,

- Raport CliftonStrengths 34 - kompleksowy raport wszystkich Twoich talentów- w języku angielskim, spersonalizowane opisy, wskazówki oraz wyzwania do top 5 talentów, dłuższe opisy do talentów top 6-10 oraz krótkie opisy do pozostałych talentów, znajdziesz też porady, jak pracować z talentami oraz informacje o prezentowanym podejściu do pracy nad słabościami,

- Raport Kolejność cech - sekwencja talentów wraz z krótkim opisem,

- e-book StrengthsFinder 2.0 - bestseller Gallupa w języku angielskim prezentujący wskazówki dotyczące talentów oraz informacje o podejściu rozwoju opartego na mocnych stronach,

- e-moduł przeprowadzający przez pracę z wynikami testu - w języku angielskim.


Kiedy warto wybrać opcję 34 testu Gallupa?

Top 5 pokazuje nasze najsilniejsze talenty, jednak talenty z miejsc 6-10 są również często używane i stanowią dla nas zasób, być może nieuświadomiony. Z własnego doświadczenia oraz moich klientów wiem, że mocno odczuwany jest impact tych talentów na codzienne funkcjonowanie, więc decydując się na pełny zakres, masz zdecydowanie więcej materiału do pracy nad mocnymi stronami i dostrzegasz więcej możliwości.


Z racji tego, że widzimy pełną sekwencję, wiemy też, co jest na końcu, a to również istotna informacja. Wiedząc, jakie mamy talenty na miejscach 30-34, lepiej zrozumiemy, z kim warto współpracować i po jakie rozwiązania sięgać, co jest dla nas najmniej intuicyjne i naturalne.


Jeśli wykonujesz badanie z myślą o przekwalifikowaniu się czy założeniu własnej działalności lub wprowadzeniu innych istotnych zmian życiowych, sięgnij po pełny test, da Ci zdecydowanie szerszą perspektywę. Będzie to również dobra opcja dla osób, które mają już wyższy poziom samoświadomości lub korzystały z innych badań psychometrycznych.


Pamiętaj, że możesz wybrać opcję Top 5, a póżniej zrobić upgrade do wersji 34, bez konieczności wykonywania badania jeszcze raz. Jeśli jednak jesteś zdecydowana/y na pełną wersję, skorzystaj z niej od razu - jest to bardziej opłacalne cenowo. Badanie kupisz tutaj.


Mam wyniki testu Gallupa, co dalej?

Wykonanie testu Gallupa to dopiero początek Twojej przygody z rozwojem opartym na mocnych stronach.

Postaw na zrozumienie i docenienie tego, co w Tobie najcenniejsze - Twojego naturalnego potencjału.

  • przeczytaj dokładnie opisy talentów oraz skorzystaj z materiałów udostępnianych na stronie Instytutu Gallupa,

  • zastanów się, jak wykorzystujesz talenty, jak wpływają na Twoje relacje, działanie, myślenie,

  • znajdź swojego bliźniaka talentowego - porozmawiaj z osobą, która ma część takich samych talentów w top5,

  • zapisz się na omówienie wyników testu Gallupa z certyfikowanym Coachem mocnych stron i rozwijaj się w oparciu o talenty - sprawdź, na czym dokładnie polega konsultacja.Comments


Najnowsze posty

Przewodnik po rozwoju mocnych stron (4)_edited.jpg

Bezpłatny przewodnik po rozwoju mocnych stron

  • dlaczego warto stawiać na rozwój mocnych stron?

  • jakie są podstawowe założenia rozwoju mocnych stron?

  • jak identyfikować swoje talenty i mocne strony?

  • jakie są korzyści pracy na talentach?

  • kod rabatowy na moje produkty i usługi

Administratorem Twoich danych osobowych jest Agnieszka Łozińska-Moriak. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji handlowych i marketingowych (newsletter). Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dziękuję, sprawdź swój e-mail!

Pomóż mi rozwijać bloga!

Jeśli uważasz, że to, co robię jest dla Ciebie wartościowe i chcesz otrzymywać więcej darowych treści i narzędzi do wspierania swojego rozwoju, postaw mi kawę!

Newsletter
Zapisz się, jeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę dawkę wiedzy i inspiracji oraz być na bieżąco z nowościami na blogu, w sklepie oraz organizowanymi przeze mnie wydarzeniami. 
Administratorem Twoich danych osobowych jest Agnieszka Łozińska-Moriak, prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Czas na rozwój Agnieszka Łozińska-Moriak. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji handlowych i marketingowych (newsletter). Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dziękuję, że chcesz zadbać o swój rozwój razem ze mną!

bottom of page