Bajka na dobranoc:)

Ostatnio podczas przygotowywania warsztatów z zarządzania czasem natknęłam się na bajkę związaną z tą tematyką. Z racji późnej dziś pory zapraszam do lektury tej krótkiej opowiastki.

Wędrowiec szedł wolnym krokiem w stronę najbliższego miasta. Usłyszał za sobą okrzyki woźnicy popędzającego konie ciągnące wielki powóz. Powóz zatrzymał się przy wędrowcu. Woźnica zwrócił się do niego z pytaniem:

- Ile czasu potrzebuję, aby dostać się do najbliższego miasta? - Jeśli będziesz jechał wolno, dotrzesz tam za pół godziny, ale jeżeli będziesz tak pędził, jak dotychczas, droga zajmie ci jakieś pół dnia- odpowiedział wędrowiec. - Jesteś błaznem!- krzyknął rozwścieczony woźnica. Trzasnął batem i popędził konie jeszcze szybciej niż przedtem. Wędrowiec poszedł dalej, a droga z każdym kolejnym krokiem stawała się coraz bardziej wyboista i dziurawa. Po godzinie marszu natrafił ponownie na powóz, który uszkodzony i przewrócony leżał w rowie. - Mówiłem, jeżeli pojedziesz wolno, to pół godziny- powiedział do woźnicy.

Mam nadzieję, że Was zainspiruje:) Czasami mniej- znaczy więcej, a wolniej- szybciej:)

Dobranoc:)

Najnowsze posty
Tagi