top of page

5 aplikacji rozwijających kreatywność i spostrzegawczość

Coraz więcej dostaje od Was zapytań o ćwiczenia rozwijające kreatywność lub pobudzające do działania, tzw. energizery. Wszystkie artykuły o tej tematyce znajdziecie pod kategorią kreatywność. Dowiecie się tam czym jest kreatywność, co ją hamuje i jak ją rozwijać, ale także znajdziecie sporo ćwiczeń, które możecie stosować codziennie, gdziekolwiek jesteście. Dzisiaj postanowiłam Wam przybliżyć kilka aplikacji, które są idealnym sposobem na rozwijanie umysłu, pamięci, spostrzegawczości i kreatywności. Taki kilkuminutowy trening w autobusie, w przerwie od pracy czy podczas stania w kolejce, szybko Was rozbudzi, a efekty zobaczycie już po pierwszym tygodniu.

1. Znajdź różnicę - 333 poziomy

Aplikacja zawiera kilkaset par obrazów, między którymi musimy znaleźć różnicę. Zdjęcia są naprawdę szczegółowe i trudne, nie mylcie tej łamigłówki z dziecięcą wykreślanką! Grafiki na pierwszy rzut oka nie różnią się niczym, ale po dokładnym obejrzeniu, wpatrzeniu się w szczegóły, rozwiążecie zagadkę. Przy stosowaniu tej aplikacji zaledwie przez kilka dni zobaczycie bardzo szybkie postępy w Waszej spostrzegawczości. Każdy kolejny poziom stanie się dla Was dużo łatwiejszy i szybciej będzie dostrzegać różnice.

2. Polygrams

Jeśli lubicie układanki typu tangram, to jest to świetna propozycja dla Was. Aplikacja zawiera wiele możliwości układania. Możecie dobierać zarówno kształty, jak i ilość klocków do ułożenia, a także poziom trudności. Gra świetnie rozwija wyobraźnie oraz myślenie wizualne, pobudza kreatywność i umiejętność rozwiązywania problemów.

3. Spotlight - gra typu escape room

Jeśli chodzicie do pokojów zagadek, to polecam wersję solo na telefon. Gra na wysokim poziomie, bardzo wciągająca, z zachowaną fabułą. Aby wydostać się z pomieszczenia, czasami trzeba poruszać się po całym budynku. Musicie przeszukiwać pomieszczenia, łączyć przedmioty ze sobą, otwierać kłódki i drzwi, rozwiązywać szyfry i zagadki logiczne, włączać różne urządzenia, przeprowadzać eksperymenty. Gra rozwija spostrzegawczość, kreatywność, logiczne myślenie oraz umiejętność kreatywnego rozwiązywania problemów.

4. Trening mózgu

Ta aplikacja daje duże możliwości trenowania różnych umiejętności. Jest w niej wiele propozycji gier: szybkie wyszukiwanie, lewa kontra prawa półkula mózgowa, moc pamięci, zapamiętywanie twarzy, koncentracja, umiejętności matematyczne, wielozadaniowość, ustawianie ostrości, pamięć słuchowa, itp. Jeśli szukacie jednej aplikacji, które będzie rozwijała wielopłaszczyznowo, to idealna propozycja.

5. Czółko

Na koniec aplikacja, w którą możecie grać w większym gronie - potrzebujecie jeszcze minimum dwóch osób. Idealna na wieczory ze znajomymi lub rodziną. Zasady są bardzo proste. Losujesz hasło, przykładasz telefon do czoła, abyś go nie widział, a pozostali gracze muszą pokazać lub opisać je, tak abyś zgadł. Mnóstwo przy tym śmiechu, głowa pracuje, skojarzenia sypią się z rękawa, a kreatywności nie ma końca.

Jest wiele aplikacji, które mogą w krótkim czasie pomóc Wam nabrać energii, zwiększyć pomysłowość czy polepszyć pamięć. Najważniejsza jednak jest systematyczność, czasami wystarczy 5 min dziennie!

Zatem do dzieła!

Agnieszka

Najnowsze posty

Przewodnik po rozwoju mocnych stron (4)_edited.jpg

Bezpłatny przewodnik po rozwoju mocnych stron

  • dlaczego warto stawiać na rozwój mocnych stron?

  • jakie są podstawowe założenia rozwoju mocnych stron?

  • jak identyfikować swoje talenty i mocne strony?

  • jakie są korzyści pracy na talentach?

  • kod rabatowy na moje produkty i usługi

Administratorem Twoich danych osobowych jest Agnieszka Łozińska-Moriak. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji handlowych i marketingowych (newsletter). Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dziękuję, sprawdź swój e-mail!

Pomóż mi rozwijać bloga!

Jeśli uważasz, że to, co robię jest dla Ciebie wartościowe i chcesz otrzymywać więcej darowych treści i narzędzi do wspierania swojego rozwoju, postaw mi kawę!

Newsletter
Zapisz się, jeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę dawkę wiedzy i inspiracji oraz być na bieżąco z nowościami na blogu, w sklepie oraz organizowanymi przeze mnie wydarzeniami. 
Administratorem Twoich danych osobowych jest Agnieszka Łozińska-Moriak, prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Czas na rozwój Agnieszka Łozińska-Moriak. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji handlowych i marketingowych (newsletter). Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dziękuję, że chcesz zadbać o swój rozwój razem ze mną!

bottom of page