top of page

Mam wyniki badania Gallupa i co dalej?

Dziś opowiem o bardzo ważnej kwestii, mianowicie, co zrobić dalej z wynikami kwestionariusza CliftonStrengths. Niezależnie od tego, czy wypełniliście wersję TOP 5 czy 34 - pełną sekwencję talentów, oprócz zapoznania się z wynikami i ustosunkowania się do nich, warto pójść o krok dalej, aby w pełni wykorzystać swoje talenty oraz budować na nich własną efektywność.

Kubek z kawą i napis na kartce what are your strengths?

Ostatnio wspominałam Wam, że talent w podejściu bazującym na mocnych stronach to nasz naturalny sposób działania, myślenia, odczuwania, który może być produktywny. Aby przerodził się w mocną stronę, musimy w talent zainwestować. Swoim czasem, nabyciem wiedzy, umiejętności, używaniem talentu, doświadczeniem. Dlatego talent może być produktywny, ale nie musi. Dodatkowo każdy talent ma swoje jasne i ciemne strony i to od naszej inwestycji zależy, w którą stronę będzie się rozwijał, czy będzie nam ułatwiał realizowanie celów, podejmowanie dobrych decyzji, działań czy wręcz przeciwnie - utrudniał.


Po otrzymaniu wyników testu pojawiają się różne odczucia i opinie - czy to pasuje do mnie? czy rzeczywiście tak działam? Często zastanawiacie się, co dalej zrobić, jakie cele sobie wyznaczać, jak wykorzystywać talenty, w jakim kierunku się rozwijać, jakie zmiany wprowadzać? Poznanie swoich talentów to pierwszy krok. Niezwykle istotny, ale ważniejsze jest to, co z tą wiedzą dalej zrobić.


Zrozumienie swoich talentów.

Wczytajcie się dokładnie w opisy talentów i sprawdźcie, co do Was pasuje, z czym się zgadzacie, a z czym nie? Przeczytajcie wszystkie dostępne materiały oraz dodatkowe informacje na stronie Instytutu Gallupa. Jest tam wiele pomocnych treści, dzięki którym lepiej zrozumiecie swoje talenty oraz podejście bazujące na mocnych stronach. Więcej informacji o tym, co otrzymujecie po wypełnieniu testu, znajdziecie tutaj. Gallup naprawdę przygotował sporo materiałów, które wyjaśniają talenty oraz pomagają lepiej je zrozumieć. Spróbujcie też własnymi słowami opowiedzieć o danym talencie. Z jakimi słowami Wam się kojarzy? Czy macie jakieś swoje hasło, motto obrazujące ten talent?


Rozmowa o talentach z innymi.

Jeśli test wykonywany był w miejscu pracy, to sprawdźcie, jakie talenty mają Wasi współpracownicy czy pozostali członkowie zespołu. Podyskutujcie o tym, jak te talenty objawiają się w codziennej pracy oraz jaką wnoszą wartość. Jeśli test wykonywaliście/łyście indywidualnie, porozmawiajcie z przyjaciółmi, rodziną, współpracownikami o jego wynikach. Być może dostrzegą objawy tego talentu, o których Wy wcześniej nie pomyśleliście. Dołączcie do grup, które poruszają tematy talentowe lub znajdźcie swojego bliźniaka talentowego - osobę o tym samym talencie, która podzieli się swoją perspektywą.


Konsultacja lub coaching mocnych stron.

Jeśli czujecie niedosyt i potrzebujecie wsparcia w lepszym zrozumieniu i używaniu talentów, chcecie rozwijać nie tylko swoje talenty, ale osiągać efektywnie założone cele wykorzystując je, warto zapisać się na rozmowę z certyfikowanym coachem. Jakie są korzyści pracy indywidualnej ze specjalistą?

- zrozumiecie swoje talenty i sprawdzicie w czym Was wspierają, a w czym ograniczają, gdzie są ich jasne i ciemne strony,

- poznacie lepiej siebie - swój styl myślenia i działania, zbudujecie swoją samoświadomość,

- zweryfikujecie, jak talenty wpływają na innych oraz poszerzycie swoją perspektywę,

- zobaczycie, kiedy używacie swoich talentów i jak możecie to robić, aby zwiększać swoją produktywność i efektywność,

- zweryfikujecie swoje potrzeby w środowisku zawodowym,

- wyznaczycie cele, które pozwolą Wam wykorzystać swoje talenty,

- osiągniecie zaplanowane rezultaty w zgodzie ze sobą, na swój sposób,

- nauczycie się inwestować w swoje talenty oraz oceniać rezultaty.


W tym roku uzyskałam Certyfikat Coacha mocnych stron. Zapraszam do zapisania się na omówienie wyników testu Gallupa lub na coaching. Chętnie będę Cię wspierać w inwestowaniu w swoje talenty.


Agnieszka

Comments


Najnowsze posty

Przewodnik po rozwoju mocnych stron (4)_edited.jpg

Bezpłatny przewodnik po rozwoju mocnych stron

  • dlaczego warto stawiać na rozwój mocnych stron?

  • jakie są podstawowe założenia rozwoju mocnych stron?

  • jak identyfikować swoje talenty i mocne strony?

  • jakie są korzyści pracy na talentach?

  • kod rabatowy na moje produkty i usługi

Administratorem Twoich danych osobowych jest Agnieszka Łozińska-Moriak. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji handlowych i marketingowych (newsletter). Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dziękuję, sprawdź swój e-mail!

Pomóż mi rozwijać bloga!

Jeśli uważasz, że to, co robię jest dla Ciebie wartościowe i chcesz otrzymywać więcej darowych treści i narzędzi do wspierania swojego rozwoju, postaw mi kawę!

Newsletter
Zapisz się, jeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę dawkę wiedzy i inspiracji oraz być na bieżąco z nowościami na blogu, w sklepie oraz organizowanymi przeze mnie wydarzeniami. 
Administratorem Twoich danych osobowych jest Agnieszka Łozińska-Moriak, prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Czas na rozwój Agnieszka Łozińska-Moriak. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji handlowych i marketingowych (newsletter). Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dziękuję, że chcesz zadbać o swój rozwój razem ze mną!

bottom of page