top of page

Śmiech to zdrowie!

Dziś kolejny artykuł z cyklu na przekór jesiennej chandrze ;) Mam nadzieję, że skoro już nie macie problemów z porannym wstawaniem, możemy przejść do kolejnego, bardzo prostego kroku, jakim jest... śmiech! Dlaczego warto się śmiać? Zobaczcie sami!

1. Śmiejąc się nabierasz więcej powietrza. Dzięki temu dotleniasz organizm, co poprawia koncentracje i umysł. 2. Śmiech zwiększa Twoją odporność dzięki produkcji limfocytów T, dlatego w okresie jesienno-zimowym powinni każdemu zapisywać go na recepcie... 3. Zostaje zahamowane wydzielanie hormonu stresu, więc trudniej wpadasz w złość i zły nastrój. 4. Wydzielają się endorfiny, które poprawiają Twoje samopoczucie i zmienia się spojrzenie na problemy - zaczynasz widzieć więcej rozwiązań dzięki pozytywnym emocjom. 5. Radośni ludzie wzbudzają większe zaufanie i sympatię wśród innych. 6. Warto otaczać się osobami pełnymi energii, które zarażają innych swoją radością i optymizmem. Dzięki nim będziesz bardziej zmotywowany do działania i pozytywnie nastawiony do życia. Ludzie ciągle narzekający i krytykujący wysysają całą energię. 7. Śmiej się z siebie - odrobina zdrowego dystansu jest potrzebna, aby wejść w pozytywny dialog z samym sobą.


Przesyłam szeroki jesienny uśmiech :D i czekam na wieści, co działa najlepiej!

Newsletter
Zapisz się, jeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę dawkę wiedzy i inspiracji oraz być na bieżąco z nowościami na blogu, w sklepie oraz organizowanymi przeze mnie wydarzeniami. 
Administratorem Twoich danych osobowych jest Agnieszka Łozińska-Moriak. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji handlowych i marketingowych (newsletter). Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dziękuję, że chcesz zadbać o swój rozwój razem ze mną!

Najnowsze posty
bottom of page