top of page

Bezpłatny webinar

Test Gallupa - odkryj swoje talenty i mocne strony

  • co to jest badanie CliftonStrengths i jakie korzyści daje?

  • TOP 5 czy CliftonStrengths34 - co wybrać?

  • opinie i przykłady wykorzystania wyników

  • prezent dla każdego uczestnika

Agnieszka Łozińska-Moriak Czas na rozwój

Talenty Gallupa pod lupą: poznaj talent Indywidualizacja (Individualization)

Indywidualizacja (Individualization) to jeden z talentów Gallupa z domeny budowania relacji (relationship building). W tym artykule dowiesz się, co jest charakterystyczne dla tego talentu, w jaki sposób go wzmacniać, z jakimi innymi talentami warto współpracować. Zaprosiłam do rozmowy aż 17 osób z tym talentem, które opowiedziały o tym, jak go wykorzystują, jakie są jasne i ciemne strony tego talentu oraz udzieliły praktycznych wskazówek. Zapraszam do lektury!


Spis treści:


Osoby z talentem Indywidualizacja:

  • intuicyjnie poznają drugą osobę,

  • doceniają różnorodność i odmienność,

  • są dobrymi obserwatorami,

  • nie lubią generalizowania i szufladkowania,

  • są wnikliwe, dociekliwe,

  • odczytują potrzeby innych osób i dostosowują do tego rozwiązania,

  • potrafią wydobywać z innych to, co najlepsze,

  • lubią słuchać historii i biografii innych osób,

  • widzą pojedyncze drzewa w lesie.


Indywidualizacja (Individualization) z innymi talentami:

  • Bliskość - często występują razem, Indywidualizacja daje wgląd w drugą osobę i wspiera budowanie relacji.

  • Współzależność - w przypadku Indywidualizacji możesz często skupiać się na indywidualnej perspektywie, osoba z talentem Współzależność pokaże Ci powiązania i globalną perspektywę, zobaczysz większy obraz.

  • Bezstronność - osoba z tym talentem pomoże Ci w tworzeniu standardów i uniwersalnych rozwiązań.

  • Strateg - pomaga budować mapę do innych ludzi i wspierać innych w korzystaniu z ich unikalności.

  • Rozwijanie innych - współpraca z tym talentem pomoże dopasować formy rozwoju adekwatne dla danej osoby oraz indywidualne tempo pracy.

  • Organizator - pomoże Ci urzeczywistnić rozwiązania na podstawie dostrzeżonych potrzeb.

Indywidualizacja Individualization

O czym warto pamiętać mając talent Individualization?

  • Potrzebujesz być wśród ludzi. Wybieraj specjalności, w których będziesz mieć okazję na bliski, częsty i dłuższy kontakt z ludźmi oraz możliwość wpływania na nich tj. zarządzanie, coaching, mentoring lub możliwość badania potrzeb ludzi, tworzenia szytych na miarę rozwiązań, zindywidualizowanej pracy z klientem.

  • Mogą Cię nudzić rutynowe, standardowe zadania, które wymagają takiej samej informacji zawsze i od każdego, np. wypełnianie list obecności w pracy. Zwróć uwagę, czy nie odkładasz takich zadań na później. Są zadania, które wymagają struktury i powtarzalności, nie popadaj w drobiazgowość i nie doszukuj się na siłę różnic.

  • Twój zmysł obserwacji i dociekliwość dostarczają Ci danych o innych ludziach. Bądź świadomy swoich spostrzeżeń, ufaj im i naucz się je wyrażać.

  • Masz zdolność do zauważania mocnych stron innych. Wykorzystuj tę wiedzę, aby dostarczać zadań, w których inni będą mogli wykorzystywać je i wniesie to również wartość dla innych.

  • Dostrzegając różnice między ludźmi, masz możliwość dawania bardzo precyzyjnego feedbacku. Dzięki temu osoba poczuje się zauważona i doceniona.

  • Dzięki temu, że akceptujesz różnorodność i doceniasz unikalność, inne osoby chętnie się przed Tobą otwierają. Czują, że mogą być przy Tobie sobą, a zamiast oceny, uzyskają zrozumienie lub radę, która będzie odpowiadała na ich potrzeby.

  • W niektórych sytuacjach będziesz potrzebować świadomego szerokiego oglądu, globalnej perspektywy, aby rozwiązać problemy na poziomie zespołu czy całej organizacji. Wspieraj się w takich sytuacjach talentem Współzależności lub Bezstronności.

  • Poświęć dużo czasu, aby wypracować zasady grupowe, które będą zabezpieczać różne potrzeby i sytuacje, tak aby później nie korciło Cię robienie wyjątków w zależności od indywidualnej sytuacji.

  • Indywidualne podejście wymaga bardzo dużo czasu. Sprawdzaj, na ile twoje podejście jest produktywne i mądrze zarządzaj swoim czasem i energią. Pamiętaj o tym, że projektując rozwiązania dla większej grupy osób, nie jesteś w stanie zaspokoić potrzeb każdej osoby.

  • Dzięki Indywidualizacji jesteś w stanie dopasować swoją komunikację do odbiorcy. Dbasz również o to, aby nikogo nie urazić i zostać dobrze zrozumianym. Pamiętaj, aby nie popadać w skrajność i nie rezygnować z udziału w dyskusji, gdy nie masz wystarczającej wiedzy o wszystkich uczestnikach.

  • Zapamiętujesz fakty i szczegóły o każdej osobie. Dzięki temu łatwiej nawiązywać Ci w rozmowie do doświadczeń osoby z przeszłości i zostać docenionym za to, że autentycznie i aktywnie słuchasz.

  • Twoja umiejętność obserwacji, dostrzegania i poznawania innych, nie oznacza, że znasz tę osobę na wylot i możesz decydować za kogoś, co będzie najlepszym rozwiązaniem. Dawaj innym autonomię i buduj poczucie sprawczości.

  • Aby być w dobrym kontakcie z innymi, dbaj o kontakt ze sobą - zrozumienie własnych emocji, doświadczeń. Szukaj swojej indywidualnej ścieżki rozwoju.

  • Często może dochodzić do sytuacji, gdy będziesz pośrednikiem między różnymi osobami czy grupami lub przyjmować rolę mediatora. Zadbaj o swój komfort emocjonalny oraz edukuj innych, jak rozwijać własną tolerancję i zrozumienie.

  • Lubisz czytać biografię i słuchać historii innych ludzi. Próbując wytłumaczyć jakąś perspektywę, odwołuj się do żywych przykładów, aby lepiej zobrazować, co masz na myśli.


Sprawdź, co napisały osoby z talentem Indywidualizacja:

 

Talent Indywidualizacji pomaga mi dostrzegać potrzeby innych osób i na nie odpowiadać, dostosowywać proponowane rozwiązania czy komunikować się w zrozumiały sposób. W życiu zawodowym ten talent wspierał mnie na wielu przestrzeniach i dzięki codziennemu korzystaniu z niego mogłam go rozwijać, odkrywać jasne i ciemne strony.


W pracy managerskiej ten talent pomagał mi dobrze poznać zespół, jego mocne strony i potrzeby oraz przydzielać zadania w taki sposób, aby maksymalizować efekt i rozwój. Pomagał mi również dobrze zrozumieć klientów, dla których tworzyliśmy ofertę i wprowadzaliśmy nowe rozwiązania. Sprawiał problem wtedy, gdy trzeba było stworzyć uniwersalne procedury lub mierzyć wszystkich jedną miarą. Proces twórczy trwał wtedy bardzo długo, do momentu aż nie miałam poczucia, że zaadresowałam przynajmniej większość potrzeb lub przewidziałam wiele sytuacji. Pomagał mi wtedy talent Osiągania i Odpowiedzialności, który nie pozwalał stracić z oczu głównego celu i przywoływał do porządku pod kątem innych ważnych zadań, do których się zobowiązałam. Mój talent Indywidualizacji bardzo mocno wspiera talent Bliskości, ponieważ dzięki dostrzeganiu różnic między osobami, poznaniu ich potrzeb, mocnych stron, byłam w stanie stworzyć głębokie relacje pomagające mi dobrze czuć się w miejscu pracy oraz realizować ambitne zadania. Talent Indywidualizacji pomaga mi też dostosować komunikację oraz dobrze zrozumieć perspektywę pracowników w innych działach, dzięki czemu współpraca mogła opierać się na wzajemnej otwartości oraz wsparciu.


W pracy coachingowej ten talent karmiony jest codziennie. Każdy człowiek jest inny, przychodzi z różną kombinacją talentów, sytuacją życiową, doświadczeniem, potrzebami i aspiracjami. Indywidualizacja pomaga mi bardzo dobrze zrozumieć drugiego człowieka i pomagać mu znaleźć rozwiązanie maksymalnie do niego dopasowane. Wykazuję się również dużą wnikliwością, zadaję dużo pytań, doprecyzowuje, tworzę unikalne ćwiczenia i narzędzia.


W życiu prywatnym talent objawia się trafionymi prezentami urodzinowymi czy organizowanymi aktywnościami. Jestem autentycznie ciekawa, tym, co dzieje się w życiu moich bliskich, lubię słuchać ich historii.


To, co jeszcze pomaga mi zarządzać mądrze tym talentem, to zarządzanie swoim czasem i energią. Kiedy mam ustalone priorytety i mało czasu do zagospodarowania, wiem, że nie mogę za bardzo się rozdrabniać. Bacznie przyglądam się i trzymam rękę na pulsie czy nie przekraczam ustalonej granicy i nie robię z igły widły. ;)


Agnieszka - Czas na rozwój

 

Myślę, że talent Indywidualizacji pozwolił mi na przestrzeni lat zrozumieć, jaka forma pracy jest dla mnie naturalna i co przynosi mi największą satysfakcję. Od 15 lat prowadzę kursy języka angielskiego i w tym czasie udzielałam różnego typu lekcji. Dało mi to możliwość zdobycia doświadczenia i nabrania perspektywy, żeby ostatecznie zrozumieć, że najlepiej sprawdzam się nauczając w formie jeden na jeden. Zdarza mi się prowadzić kursy grupowe, ale wtedy łapię się na tym, że staram się dopasować treść i inne aspekty zajęć tak, żeby odpowiadały potrzebom poszczególnych osób. Wtedy muszę „poskromić” talent Indywidualizacji i skupić się na bardziej ogólnych celach zajęć. 😉


Korzystam z talentu Indywidualizacji, układając plan kursu dla moich uczniów. Na bieżąco pytam, czego oczekują lub potrzebują, oraz staram się, wykorzystując moją wiedzę i doświadczenie, sama zauważać, co będzie dla każdej osoby przydatne i rozwojowe.


Talent Indywidualizacji czasem mi przeszkadza, kiedy mam różne pomysły na treść kursu dla poszczególnych osób i w rezultacie spędzam dużo czasu robiąc research i przygotowując materiały konkretnie pod danego ucznia. Dlatego staram się grupować różne treści i tworzyć bardziej uniwersalne materiały, które po lekkich modyfikacjach mogą być użyte z innymi osobami.


Jeśli chodzi o inwestowanie w talent Indywidualizacji, to rozwijam go samoistnie, rozmawiając z uczniami na różne tematy i pytając o ich doświadczenie i opinie. Lubię dowiadywać się, co ktoś myśli na dany temat czy zjawisko, konfrontując to z moich postrzeganiem.


Kasia

 

Staram się dostrzegać to, co w innych najlepsze i nie wrzucać wszystkich "do jednego worka". Tak jak ja doceniam niepowtarzalność u innych, tak samo ja oczekuję, że inni będą mieli wobec mnie indywidualne oczekiwania i zasady oceniania (głównie w pracy). Jednak pracując w korporacji często irutyję się na system oceniania polegający na mierzeniu wszystkich tą samą miarą.


Natalia

 

Talent Indywidualizacji pomaga mi w unikaniu generalizowania, szufladkowania poszczególnych ludzi oraz pozwala dostrzegać i doceniać unikalność danej osoby, jej cechy i historię życia, co przekłada się na lepsze dostosowanie języka i sposobu komunikacji pod konkretną osobę. Talent natomiast przeszkadza w sytuacjach grupowych, gdyż naturalnie próbuję brać pod uwagę każdą osobę i się do niej dopasować, a często nie jest możliwe dogodzenie wszystkim jednocześnie.

Pablito

 

Talent Indywidualizacji jest dla mnie kluczem w rozumieniu drugiego człowieka. Zarówno w pracy jak i w życiu prywatnym pomaga mi dostrzegać w ludziach to czego inni nie potrafią zobaczyć. W pracy talent ten skrupulatnie wskazuje mi i wytycza cechy, które ma każdy członek zespołu. Potrafię ocenić predyspozycje danej osoby bez względu na to czy jest ona przeze mnie lubiana czy też nie. W życiu prywatnym Indywidualizacja ukazuje mi pozytywnie cechy, chęci oraz postępy, które wykonują moi najbliżsi. Jestem pełna uznania takim postępom, ponieważ uważam, że każdy ma swój określony i dany czas, w którym potrafi wykonać dane zadanie. Talent ten potrafi być zgubny, ponieważ idąc nurtem wiary w drugiego człowieka niestety często ślepo wierzę w każde słowo a potem daję kolejne szansy z nadzieją, że na pewno w końcu osiągniemy wspólny sukces. Indywidualizacja niestety spycha własne potrzeby na dalszy plan i kieruje się dobrem innych. Pracuję nad tym aby w moim życiu prywatnym jak i zawodowym zapanowała harmonia indywidualizacji z własnym, wysoko postawionym "ja". Wiem o tym, że dużo można zdziałać z drugim człowiekiem, pamiętając jednocześnie, że talent ten nie jest nieskończony i wszystko powinno się rozgrywać w ramach "własnej strefy komfortu".


Agnieszka

 

Pomaga mi w dostrzeganiu pozytywów w ludziach, wyłapywaniu w czym są dobrzy, podpowiadaniu im, w którą stronę mogliby się rozwinąć (zauważam ich mocne strony), dobieraniu osoby do zadania. Z negatywów - jeżę się słysząc jak ktoś generalizuje (faceci to …, ludzie zawsze…, itp.). Takie teksty wywołują we mnie negatywne odczucie wobec rozmówcy. Dodatkowo przeszkadza mi to w korzystaniu z nowoczesnych aplikacji randkowych, jako że indywidualizacja jest u mnie na pierwszym miejscu mierzi mnie ocenianie kogoś na bazie średnio 3 zdjęć i 2 zdań opisu, potrzebuję dwóch drinków na znieczulenie, by zacząć przesuwać prawo/lewo.


Agata

 

Indywidualizacja pomaga mi dostrzegać różnice między ludźmi, skłania mnie do dociekania skąd wynika ich sposób myślenia. Fascynuje mnie, jak jesteśmy od siebie różni i podobni zarazem. Dzięki niemu jestem w stanie wskazać, kto w grupie najlepiej wykona określone zadanie. Pcha mnie też do poznawania siebie, zwiększania samoświadomości.


W parze z Bliskością pomaga budować relacje, sprawia, że lepiej czuję się na spotkaniach 1:1 lub w niewielkich grupach, niż na dużych spotkaniach. Wtedy mogę lepiej poznać rozmówcę, pokazać zainteresowanie i poszukać wspólnego tematu do rozmowy.


Korzystam z tego talentu w pracy. Jestem marketingowcem i indywidualizacja pomaga mi dobrać odpowiednie rozwiązanie do klienta, z którym pracuję. Tak, by nie tylko było skuteczne, ale też zgodne z nim, by nie robił czegoś wbrew sobie i budował swój biznes z lekkością. To jednocześnie utrudnia mi stworzenie generycznej oferty, która trafi do szerszego grona osób. Ciężko mi też jednoznacznie doradzić, gdy ktoś pyta o radę lub pomoc w wyborze. Nie potrafię wtedy powiedzieć - „zrób tak i koniec”, zwłaszcza jeśli dobrze kogoś nie znam. Zaczynam wtedy przedstawiać argumenty za i przeciw i pokazywać w jakich okolicznościach jedno rozwiązanie będzie lepsze, a w jakich inne. To dotyczy nawet zwykłych codziennych spraw, np. kierunku wakacyjnego wyjazdu, wyboru filmu na wieczór albo wskazania najlepszej restauracji.


W ramach pracy z tym talentem uczę się bardziej wprost proponować konkretne rozwiązania, ponieważ widzę, że klienci takiej eksperckości oczekują - często chcą gotowego rozwiązania, a nie odpowiedzi „to zależy”.


Anita Maćkowiak

 

Indywidualizacja pomaga mi w dostrzeżeniu unikatowości innych, akceptacji tego, że różni ludzie mają inaczej - a może jeśli nie akceptacji, to chociaż zrozumieniu. Pomaga mi w pracy z różnymi osobami, w pracy przy projektach, ale też w życiu. Pomaga w zapamiętywaniu tego, co ludzie do mnie mówią, zwłaszcza jeśli jest to charakterystyczne, w doborze dedykowanych prezentów. Potrafię dostrzec szczegóły, które dla mnie mają znaczenie w kontekście danej osoby, a mogą umknąć innym. Niespecjalnie czuję, że ten talent mi w czymkolwiek przeszkadza, bo nie cierpię generalizowania i wrzucania wszystkich do jednego worka. Niespecjalnie w niego inwestuję - bardziej traktuje jak filtr, dzięki któremu łatwiej mi docierać do ludzi.


Łucja

 

Staram się do każdej sytuacji podchodzić jak do wyjątkowego zdarzenia i przygotować odpowiedź na sytuację w taki sposób, żeby rezultat był adekwatny. Np. myślę kto jest odbiorcą i jakie prezentacje przygotowujemy dla tej grupy, pod kogo robimy jakieś zadanie i w jaki sposób będzie to wykorzystywane w przyszłości. W życiu prywatnym staram się zawsze poznać drugą osobę i wykorzystać swoją wiedzę o niej np. do przygotowania wyjątkowego prezentu, albo formatu imprezy, którą dana osoba lubi. Unikam stereotypów, każda osoba jest inna i ma swoją wyjątkową historię.


Michał

 

Indywidualizacja przejawia się u mnie tym, że żadnej osoby nie kategoryzuję. Rozumiem, że każdy ma inne doświadczenia, na jej obecne życie wpłynęły różne czynniki, środowisko i każdy człowiek, którego napotkał na swojej drodze. Nie potrafię wypowiadać się przy większej ilości osób, w dodatku nieznanych, ponieważ, do każdej dobieram takie słowa, sformułowania, przykłady, które, wiem, że będą dla niej zrozumiałe - jestem świadoma, że każdy inaczej definiuje różne pojęcia.


Często moją uwagę zwracają osoby, które w jakiś sposób, dla mnie wyróżniają się z tłumu, trudno jest mi oderwać od niej wzrok, czy - w takiej sytuacji - odnosić, odwoływać się do wszystkich razem- całości, jako grupy. Bardzo szybko zapamiętuję różne szczegóły, których się dowiem od tej charakterystycznej osoby lub o niej od kogoś innego.


Ze względu na to, że na drugim miejscu, zaraz za indywidualizacją, mam bliskość to często zauważam różne stany emocjonalne osób, które są mi bliskie, nawet jeśli starają się je ukryć. Często domyślam się czego w danej chwili najbardziej potrzebują, nawet gdy oni sami nawet nie są tego świadomi. Staram się jednak nie doradzać, jeśli się nie upewnię i nie dostrzegę, że dana osoba potrzebuje w tej kwestii mojej - tego rodzaju -pomocy😉.


Indywidualizacja również przejawia się u mnie w stosunku do samej siebie - nie porównuję się z innymi, nie odczuwam zazdrości, że ktoś coś ma, a ja nie, coś osiągnął, itp. :) Kroczę własną ścieżką i nikogo nie naśladuję, szukam jednak inspiracji.


Klaudia BL.

 

Często "zaglądam głęboko w ludzi" i w każdym czegoś szukam - czegoś, co pomoże mi zrozumieć sposoby postępowania i decyzję innych, przewidywać ich kolejne kroki, trafnie zgadywać postępowanie. Dzięki temu poznaję ludzi, mam do każdego indywidualny stosunek. Przeszkadza mi ten talent w połączeniu z głęboką empatia, którą też mam w top5 - bardziej odczuwam, bardziej rozumiem, bardziej się utożsamiam i bardziej przeżywam - obciąża mnie to często.


Monika Monika

 

Talent Indywidualizacji pozwala mi na obserwację i wyciąganie wniosków o danych osobach, które mnie otaczają. Uwielbiam się im przyglądać widzieć ich indywidualne cechy. Za każdym razem widzę coś innego dzięki czemu wiem, czego potrzebują, w jaki sposób potrafią funkcjonować i w jakich sytuacjach najlepiej się odnajdują. Widzę doskonale jak każdy z nas niesie za sobą inną historię. Niestety, jak w każdym talencie należy zwracać uwagę aby nie zabrnąć za daleko i nie skupiać się zbyt intensywnie.


Iwona

 

Łącząc ten talent z innymi buduję skuteczne zespoły realizujące cele. Przyjmując, że każdy jest inny, ma inny sposób myślenia, rozwiązywania problemów, budowania relacji, jestem w stanie dbać o motywację i uwspólnianie. Często wchodzę w rolę tłumacza z polskiego na polski. Czasem mediatora. To, co jest ciemną stroną tego talentu - myśląc o innych, zdarza mi się zapominać o zaopiekowaniu moich potrzeb i emocji. Takie indywidualne traktowanie każdego potrafi spalać.


Joanna

 

Indywidualizacja objawia się u mnie bardzo mocno od najmłodszych lat. Już w szkole koleżanki mówiły, że "potrafię sobie owinąć każdego wokół palca". Ja tymczasem wcale nie miałam w zamiarze nikogo owijać. Dla mnie to były zwyczajne rozmowy. Na moje szczęście były naturalnie dostrojone do rozmówców, przez co łatwiej było mi mówić ich językiem i zjednywać sobie sympatię.


Dzisiaj wykorzystuję talent Indywidualizacji do skutecznego zarządzania zespołem i dostrzegania w ludziach ich super mocy i rzeczy, które lubią robić. Rozdawanie zadań nie tylko zgodnie z umiejętnościami, ale też zgodnie z upodobaniami bardzo podnosi i efektywność i motywację.


Niestety! Indywidualizacja ma też swoje ciemne strony. Czasami nawykowo dostosowuję się do swojego rozmówcy do tego stopnia, że włącza mi się już nie tyle "dostrojenie", ile niebezpieczny "people pleaser" i zamiast wypowiadać się w zgodzie z moimi wartościami i granicami, mówię to, co rozmówca najpewniej chciałby usłyszeć. Za tę swoją przypadłość winię Indywidualizację połączoną ze Zgodnością— razem potrafią w zastraszająco skutecznie unikać konfliktu.


Jak widać, przy indywidualizacji można swojego rozmówcę rozumieć za dobrze. A co jeśli nie znam go wcale? Teraz jestem na etapie, w którym chciałabym "przejść na swoje" i następuje moment, kiedy powinnam zbudować przekaz do swoich potencjalnych klientÓW. No właśnie — liczba mnoga. Sytuacje, w których nie znam swojego rozmówcy i jego upodobań sprawiają, że zupełnie nie wiem, co powiedzieć, dopada mnie paraliż twórczy. W takich sytuacjach bardzo pomaga mi wykorzystanie zawodowych narzędzi i zbudowanie UXowej persony, do której zwracam się w swoich komunikatach. Katarzyna Janoska

 

Talent pomaga mi w tym, żeby każdy przypadek traktować inaczej. Korzystam z niego tak, że współpracuję indywidualnie z różnymi osobami (klientami). Pomaga mi w skupieniu się na jednej osobie, natomiast nie pomaga w ujmowaniu grupy jako całości. Nie inwestuję w niego. Raczej korzystam z zasobów, jakie mam.


Justyna

 

Talent Indywidualizacja to takie moje okulary, przez które patrzę na świat. Zwracam uwagę na szczegóły, pojedyncze elementy świata dookoła mnie. Najczęściej na to, co mnie zachwyca. To może być piękny zachód słońca lub śliczny mały kwiatuszek przy drodze. Czasem to zapach kwiatów bądź ziół, krajobraz lub fragment architektury.


Jeśli chodzi o ludzi, to zawsze wypatruję, nasłuchuję, by odkryć, co czyni ich wyjątkowymi. Ciekawe jest to, że często nie pamiętam imienia czy twarzy nowopoznanej osoby, ale zapamiętuję to, co ciekawego o sobie powiedzieli. Ten talent jest bardzo pomocny w budowaniu relacji, w wyszukiwaniu informacji na konkretny temat. Nie pozwala od razu zobaczyć całości i to mi czasem przeszkadza.


W przeszłości myślę, że był utrwalaczem stereotypów w mojej głowie i tu ratunkiem dla mnie był chyba talent Odkrywczość. Teraz podejmuję świadomie działania, które są w zgodzie ze mną czyli częściej wybieram np. spotkania 1:1 z bliską osobą niż w grupie znajomych.


Beata

 

Indywidualizacja jest dla mnie łatwością w zapamiętywaniu różnych szczegółów dot. ludzi, niekoniecznie nawet dobrze mi znanych. Jest mi łatwo wyróżnić cechy, które kogoś charakteryzują, drobiazgi naprowadzające np. na trafiony prezent urodzinowy. Pozwala mi to też rozpoznać szybko obowiązujące układy sił w grupie, znaleźć dla ludzi punkty styczne i zdecydować kto z kim będzie współpracować dobrze, a kto się za nic nie dogada. Umiem też szybko dobrać styl komunikacji do osoby, z którą rozmawiam. Przeszkadzać może ten talent w dużej grupie osób (np. konferencja w pracy) gdzie nie ma możliwości nawet krótkiego przyjrzenia się uczestnikom osobno i jest natłok informacji do przeprocesowania w głowie.


Magda

 

Jeśli uważasz, że to, co robię jest dla Ciebie wartościowe i chcesz otrzymywać więcej darowych treści i narzędzi do wspierania swojego rozwoju, postaw mi kawę!





Chcesz opowiedzieć swoją historię z talentem Indywidualizacja lub innym talentem? Napisz do mnie i pokaż swoją perspektywę!


Opis talentów to moje autorskie tłumaczenie, a tekst tłumaczenia nie został zatwierdzony przez Instytut Gallupa. Wypowiedzi osób na temat talentu pochodzą z dobrowolnej ankiety wypełnionej w celu podzielenia się swoją perspektywą.






Comments


Najnowsze posty

Przewodnik po rozwoju mocnych stron (4)_edited.jpg

Bezpłatny przewodnik po rozwoju mocnych stron

  • dlaczego warto stawiać na rozwój mocnych stron?

  • jakie są podstawowe założenia rozwoju mocnych stron?

  • jak identyfikować swoje talenty i mocne strony?

  • jakie są korzyści pracy na talentach?

  • kod rabatowy na moje produkty i usługi

Administratorem Twoich danych osobowych jest Agnieszka Łozińska-Moriak. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji handlowych i marketingowych (newsletter). Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dziękuję, sprawdź swój e-mail!

Pomóż mi rozwijać bloga!

Jeśli uważasz, że to, co robię jest dla Ciebie wartościowe i chcesz otrzymywać więcej darowych treści i narzędzi do wspierania swojego rozwoju, postaw mi kawę!

Newsletter
Zapisz się, jeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę dawkę wiedzy i inspiracji oraz być na bieżąco z nowościami na blogu, w sklepie oraz organizowanymi przeze mnie wydarzeniami. 
Administratorem Twoich danych osobowych jest Agnieszka Łozińska-Moriak, prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Czas na rozwój Agnieszka Łozińska-Moriak. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji handlowych i marketingowych (newsletter). Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dziękuję, że chcesz zadbać o swój rozwój razem ze mną!

bottom of page