top of page
Laptop Typing on Bed

Test Gallupa - bezpłatny webinar

Zapraszam Cię na godzinny webinar o badaniu Gallupa.

  • co to jest test Gallupa?

  • dlaczego warto go wykonać?

  • top5 czy 34 - co wybrać?

  • jak wyglądają przykładowe wyniki?

  • do czego mogę użyć wyników badania?

Dla wszystkich uczestników przygotowałam prezent!

Jak ćwiczyć uważność jesienną porą?

Listopad. Jesień w pełni. Ta pora roku może kojarzyć się z szarością, deszczową pogodą i nadchodzącą depresją. A jakby tak spojrzeć na to z innej strony? Spojrzeć prawdzie w oczy? :D Pora wyswobodzić się z jesiennego pesymizmu! Rok temu na blogu mogliście poczytać kilka artykułów z cyklu „na przekór jesiennej chandrze”. Postanowiłam ponownie wykorzystać ten czas, aby pokazać Wam w czym jesień może nam pomóc.

Jakie macie plany na ten miesiąc? Ja postanowiłam wykorzystać ten czas na rozwijanie kilku umiejętnosci. Dzisiaj na podstawie jesieni chciałabym zachęcić Was do sprawdzenia, jak ćwiczyć swoją uważność na to, co nas otacza.

Coraz więcej pojawia się książek i artykułów na temat uważności. Dlaczego? Żyjemy coraz szybciej. Oczekujemy od siebie i innych coraz więcej. Przestajemy doceniać to, co mamy. Wykonujemy czynności automatycznie i w pośpiechu, nie zastanawiając się nad nimi. Czerpiemy coraz mniej przyjemności z tego, co robimy. Mało czasu poświęcamy dla siebie i bliskich. Nie skupiamy się na tym, co mówią do nas inni, nasze myśli wciąż zaprzątnięte są tym, co mamy jeszcze do zrobienia. I stąd właśnie potrzeba uważności: wyciszenia i skupienia. Na tym co jest w nas, na tym co nas otacza, na tym co jest tu i teraz.

Jak wykorzystać jesień, aby nauczyć się uważności?

Spacer po parku

Wybierz się w słoneczny dzień do parku. Zobacz, jak promienie słońca bawią się jesiennymi kolorami. Jakie odcienie widzisz? Czujesz to świeże powietrze? Słyszysz jak wiatr kołysze koronami drzew? Czujesz wiatr na policzku? Widzisz, jak się zaczerwienił? Słyszysz swój przyspieszony oddech? Swoje kroki skrzypiące od liści? Słyszysz śpiew ptaków? Spróbuj doświadczyć tego spaceru różnymi zmysłami.

Kubek z ciepłą herbatą w samotności

Mroźny wieczór. Jedyne o czym marzysz to kubek gorącej herbaty w wygodnym fotelu pod ciepłym kocem. Potrafisz posiedzieć kilka minut w ciszy? Skupić się tylko na tej chwili? Poczuć naprawdę smak herbaty i ciepło koca? Wsłuchać się w swój oddech i nie planować co będziesz robić jutro? Nie analizować, co się dzisiaj wydarzyło? Pobyć w ciszy z samym sobą.

Rozmowa w domowym zaciszu

Spotkaj się z bliską osobą. Skup się na tym, co do Ciebie mówi. Zwróć uwagę, co chce Ci powiedzieć, jaki ma ton głosu, jakie emocje jej towarzyszą, jaki dźwięk ma jej śmiech? Pokonaj gonitwę myśli w swojej głowie. Nie przerywaj, pozwól mówić. Spróbuj nie tylko słyszeć, co mówi druga osoba, ale przede wszystkim jej słuchać.

Ćwiczcie małymi krokami i bądźcie uważni. Wymaga to wysiłku, czasu i determinacji, ale warto. Nie koncentrujcie się wciąż na tym, co trzeba zrobić, załatwić, zmienić. Pozwólcie sobie w pełni być. Wykorzystajcie ten moment by pobyć ze sobą, docenić przestrzeń, w której przebywacie. Dzięki temu nie tylko zrelaksujecie się i wyciszycie, ale także pobudzicie swoją świadomość oraz kreatywność.

Miłego wieczoru!

Agnieszka

Najnowsze posty

Przewodnik po rozwoju mocnych stron (4)_edited.jpg

Bezpłatny przewodnik po rozwoju mocnych stron

  • dlaczego warto stawiać na rozwój mocnych stron?

  • jakie są podstawowe założenia rozwoju mocnych stron?

  • jak identyfikować swoje talenty i mocne strony?

  • jakie są korzyści pracy na talentach?

  • kod rabatowy na moje produkty i usługi

Administratorem Twoich danych osobowych jest Agnieszka Łozińska-Moriak. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji handlowych i marketingowych (newsletter). Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dziękuję, sprawdź swój e-mail!

Pomóż mi rozwijać bloga!

Jeśli uważasz, że to, co robię jest dla Ciebie wartościowe i chcesz otrzymywać więcej darowych treści i narzędzi do wspierania swojego rozwoju, postaw mi kawę!

Newsletter
Zapisz się, jeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę dawkę wiedzy i inspiracji oraz być na bieżąco z nowościami na blogu, w sklepie oraz organizowanymi przeze mnie wydarzeniami. 
Administratorem Twoich danych osobowych jest Agnieszka Łozińska-Moriak, prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Czas na rozwój Agnieszka Łozińska-Moriak. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji handlowych i marketingowych (newsletter). Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dziękuję, że chcesz zadbać o swój rozwój razem ze mną!

bottom of page