top of page
Laptop Typing on Bed

Test Gallupa - bezpłatny webinar

Zapraszam Cię na godzinny webinar o badaniu Gallupa.

  • co to jest test Gallupa?

  • dlaczego warto go wykonać?

  • top5 czy 34 - co wybrać?

  • jak wyglądają przykładowe wyniki?

  • do czego mogę użyć wyników badania?

Dla wszystkich uczestników przygotowałam prezent!

Co pomaga osiągnąć harmonię w życiu?

W trakcie szkoleń przygotowanych przez Harvard Business Review Polska związanych z zarządzaniem sobą natknęłam się na inspirujący wywiad z ekspertem w tematyce łączenia życia osobistego z pracą - Stewartem D. Friedmanem. Będąc pod ciągłą presją otoczenia, próbując sprostać wymaganiom, które sami sobie stawiamy, dla wielu osób stanowi trudność, aby w satysfakcjonujący sposób łączyć różne obszary życia. I tak powstały narzędzia i inspirująca książka bazująca na prawie trzydziestoletnich badaniach.

Istotną kwestią, którą na samym początku podkreśla Friedman jest to, że ciężko w takim przypadku mówić o równowadze pomiędzy różnymi obszarami naszego życia, gdyż równowaga zakłada równość i kompromis. Praca może być dla nas ważniejsza od spotkań ze znajomymi lub działalności charytatywnej. Z kolei nasze życie rodzinne możemy przekładać nad sukces w pracy. Zgniły kompromis nie pozwoli nam zbudować szczęśliwego życia, bo zawsze trzeba coś poświęcić. Ale pozwoli nam na to zbudowanie świadomości, że nie możemy mieć wszystkiego. Możemy za to wiedzieć, co jest dla nas najważniejsze i jak priorytety w obszarze zawodowym wpływają na nasze wartości w obszarze rodzinnym i społecznym. Dlatego Friedman mówi o synchronizacji, harmonii, integracji, połączeniu ważnych obszarów naszego życia, a nie zachowaniu równowagi.

Pamiętacie narzędzie koło życia lub koło czasu? Friedman proponuje dla Was coś podobnego. Na stronie https://www.myfourcircles.com udostępnił bezpłatne narzędzie, na którym możecie ustalić wartość czterech kręgów życia i sprawdzić w jaki sposób na siebie wzajemnie wpływają. Opis jest w języku angielskim, ale jestem pewna, że zrozumiecie instrukcję. Warto pogłębić kręgi i wypisać, co w ramach nich się znajduje, kiedy będziecie czuli, że są realizowane na satysfakcjonującym dla Was poziomie, czy wartości w różnych obszarach są spójne i współgrają ze sobą. Narzędzie przeprowadzi Was przez kilka kroków, gdzie będziecie mogli odpowiedzieć na pytania, jakie działania możecie podjąć, aby osiągnąć wymarzony efekt.

Jeśli zainteresował Was ten temat, więcej informacji znajdziecie w jego książce „Żyj tak jak chcesz”, w której jest jeszcze więcej ćwiczeń pomagających przejąć inicjatywę nad własnym życiem i wprowadzić małymi krokami zmiany w ramach własnych możliwości. Uwierzcie mi, nie zawsze trzeba przechodzić wielką rewolucję, aby coś zmienić. Często wystarczy, że dowiemy się, czego tak naprawdę chcemy lub kim chcemy być. To daje nam większe poczucie kontroli i pewności w działaniu, bo działamy w zgodzie ze sobą. Jeśli rozwijamy aż cztery obszary naszego życia, na których nam zależy (praca, rodzina, środowisko, samorozwój), nie możecie czuć się egoistami, gdyż wraz z naszym rozwojem i zmianą, zmienia się również to, co jest wokół nas. A pozytywne działanie na otoczenie daje nam jeszcze większą energię do działania. Właśnie zamówiłam książkę, więc wrócę zapewne do Was niedługo z kolejnymi inspirującymi narzędziami na temat harmonii życiowej.

Agnieszka

Najnowsze posty

Przewodnik po rozwoju mocnych stron (4)_edited.jpg

Bezpłatny przewodnik po rozwoju mocnych stron

  • dlaczego warto stawiać na rozwój mocnych stron?

  • jakie są podstawowe założenia rozwoju mocnych stron?

  • jak identyfikować swoje talenty i mocne strony?

  • jakie są korzyści pracy na talentach?

  • kod rabatowy na moje produkty i usługi

Administratorem Twoich danych osobowych jest Agnieszka Łozińska-Moriak. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji handlowych i marketingowych (newsletter). Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dziękuję, sprawdź swój e-mail!

Pomóż mi rozwijać bloga!

Jeśli uważasz, że to, co robię jest dla Ciebie wartościowe i chcesz otrzymywać więcej darowych treści i narzędzi do wspierania swojego rozwoju, postaw mi kawę!

Newsletter
Zapisz się, jeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę dawkę wiedzy i inspiracji oraz być na bieżąco z nowościami na blogu, w sklepie oraz organizowanymi przeze mnie wydarzeniami. 
Administratorem Twoich danych osobowych jest Agnieszka Łozińska-Moriak, prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Czas na rozwój Agnieszka Łozińska-Moriak. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji handlowych i marketingowych (newsletter). Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dziękuję, że chcesz zadbać o swój rozwój razem ze mną!

bottom of page