top of page

Jak zrobić listę zadań i naprawdę ją zrealizować?

Dzisiaj artykuł dla tych, co są mistrzami w sporządzaniu list zadań do zrobienia i... ich nie robienia :D Często zdarza się tak, że zrobienie listy, wypisywanie wszystkich rzeczy jak najdokładniej zabiera nam więcej czasu niż wykonanie samego zadania. Widząc ogrom zadań do wykonania w tym tygodniu, dzisiaj, a najlepiej teraz, zaczynamy panikować i nie robimy prawie nic wiedząc o tym, że jest to niewykonalne. Dlatego mam dla Was kolejne narzędzie - pomoże Wam sporządzać takie listy, które z pewnością zrealizujecie.

Pamiętacie moją recenzję książek o zarządzaniu czasem? Wspomniałam Wam o książce "Jak zaoszczędzić godzinę dziennie". Autor opowiada tam historię młodego człowieka, który spotkał się z bogatym Charlesem Schwabem i poprosił go o przetestowanie przez miesiąc jego pomysłu na zaoszczędzenie kilku godzin dziennie, a następnie wycenę i zapłatę. Schwab wziął udział w tym eksperymencie, a następnie wypłacił pomysłodawcy 100 000 dolarów. Jesteście ciekawi co to był za pomysł?


Pod koniec każdego dnia zapisz na kartce 5 najważniejszych rzeczy, które zrobisz jutro.


I po prostu je zrób! Pomysł może wydawać się infantylnie prosty, ale wierzcie mi - naprawdę działa! Dlaczego?

 • wypisując swoje zadania przed snem, pozostają one w waszej podświadomości. W czasie, gdy Wy śpicie, wasz mózg już się do nich przygotowuje i z nimi oswaja!

 • co długopis zapisze, to i głowa zapamięta - zazwyczaj przed snem przypominamy sobie o ważnych rzeczach, które mamy zrobić kolejnego dnia

 • ćwiczenie uczy, w jaki sposób wybierać to, co ważne, układać zadania pod kątem priorytetów, a nie przyjemności czy stopnia trudności

 • koniec z niekończącymi się listami, które demotywują do działania - ważniejsze jest przecież zrealizowanie 5 najważniejszych rzeczy, niż 20 mało ważnych

 • jeżeli zadania dotyczą tego, co jest dla Ciebie ważne lub niecierpiące zwłoki jest wręcz niemożliwe, żeby tego nie wykonać!

 • sporządzanie krótkiej listy codziennie wyrobi w Was nawyk nie tylko do planowania, ale i realizowania zadań

 • wykonanie 5 zapisanych na kartce zadań motywuje Cię i dodaje energii do dalszego działania


Dołączam również formularz, który możecie wydrukować to sporządzania listy.

Lista 5 zadań
.pdf
Pobierz PDF • 35KB

Aby wesprzeć Was w przygotowaniu tej magicznej listy, kolejny artykuł będzie o tym, jak nadawać odpowiednie priorytety swoim zadaniom :)

Comments


Najnowsze posty

Przewodnik po rozwoju mocnych stron (4)_edited.jpg

Bezpłatny przewodnik po rozwoju mocnych stron

 • dlaczego warto stawiać na rozwój mocnych stron?

 • jakie są podstawowe założenia rozwoju mocnych stron?

 • jak identyfikować swoje talenty i mocne strony?

 • jakie są korzyści pracy na talentach?

 • kod rabatowy na moje produkty i usługi

Administratorem Twoich danych osobowych jest Agnieszka Łozińska-Moriak. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji handlowych i marketingowych (newsletter). Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dziękuję, sprawdź swój e-mail!

Pomóż mi rozwijać bloga!

Jeśli uważasz, że to, co robię jest dla Ciebie wartościowe i chcesz otrzymywać więcej darowych treści i narzędzi do wspierania swojego rozwoju, postaw mi kawę!

Newsletter
Zapisz się, jeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę dawkę wiedzy i inspiracji oraz być na bieżąco z nowościami na blogu, w sklepie oraz organizowanymi przeze mnie wydarzeniami. 
Administratorem Twoich danych osobowych jest Agnieszka Łozińska-Moriak, prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Czas na rozwój Agnieszka Łozińska-Moriak. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji handlowych i marketingowych (newsletter). Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dziękuję, że chcesz zadbać o swój rozwój razem ze mną!

bottom of page