top of page

Słoik pełen dobroci, czyli najlepszy prezent jaki można sobie podarować.

Dziś Mikołajki! Z tej okazji postanowiłam podarować Wam prezent. Będzie nim kolejne narzędzie - coś dla osób zapominalskich i zaganianych. Nie spodziewajcie się tym razem kolejnej pomocy w zarządzaniu czasem, ale prezentu, który możecie sobie podarować każdego dnia. Mikołajki to inspirujący czas, pełen dobroci i życzliwości i w tym szczególnym dniu ja również chcę Was zachęcić do zadbania o siebie i pielęgnowania tego, co dobre, przyjemne i rozwijające.

Pracując z osobami jako manager, coach czy trener, zauważyłam pewną tendencję do... zapominania. Zapominania o tym, co bardzo, bardzo ważne i nie mam tu na myśli priorytetowych zadań... Najczęściej zdarza nam się zapominać o tym, co... dobre. Jesteśmy tak zabiegani, dzień jest dla nas wciąż za krótki, a zadań do wykonania coraz więcej. Skupiamy się na kolejnych celach, nie celebrując już tych osiągniętych. Zrealizowany cel staje się dla nas normą, a nie powodem do radości. Odhaczone, zrobione, jedziemy dalej, byle szybciej i więcej. Stawiamy sobie poprzeczkę coraz wyżej. Mam spocząć na laurach? Przecież stać mnie na więcej! I zaczynamy wchodzić w błędne koło...


Od miesiąca daję Wam coraz więcej inspiracji dotyczących zarządzania czasem. Staram się pomóc zarządzać nim w sposób racjonalny i kreatywny, ale przede wszystkim zgodny z Waszymi wartościami. Właśnie po to, żebyście nie wchodzili w to błędne koło. Rozwój osobisty nie polega na prowadzeniu wyścigu szczurów z samym sobą. Nie chodzi o to, aby stać się robotem dążącym do perfekcji i pełnej efektywności! Dlatego dzisiejszym artykułem dodam wisienkę na torcie - możliwość zatrzymania się, spędzenia czasu ze sobą, doceniania dobrych chwil i dążenia do harmonii.


Słyszeliście już o słoiku wspomnień, zwanym przeze mnie słoikiem dobroci? (wolę tę nazwę, ponieważ przypomina nam o szczęśliwych momentach i o tym, że robimy coś dobrego dla siebie tu i teraz). Instrukcja obsługi przygotowania go jest bardzo prosta!

1. Weź słoik i udekoruj go tak, jak najbardziej lubisz. Przy okazji poćwiczysz swoją kreatywność ;)

2. Każdego dnia wieczorem zanotuj na kartce, co dobrego wydarzyło się dzisiaj. Za co jesteś wdzięczna/y?

3. Co tydzień odkręcaj słoik i wracaj do swoich wspomnień.


Dlaczego warto założyć słoik dobroci?

1. Uczy nas doceniać nawet najmniejsze dobre chwile.

2. Pomaga szukać każdego dnia pozytywnych momentów.

3. Pobudza naszą kreatywność i refleksyjność.

4. Zwiększa poczucie własnej wartości.

5. Pomaga zapamiętywać dobre wspomnienia.

6. To idealny sposób na poprawienie sobie humoru w ciężkich chwilach.

7. Sprawia, że zaczynamy patrzeć na wydarzenia w naszym życiu zupełnie z innej perspektywy...
Trzymam swój słoik dobroci na parapecie, codziennie przed snem przypomina mi o tym, aby dorzucić kolejne wspomnienie. Czasami zdarza się pod koniec tygodnia, że zapominam już o przypadkowej poniedziałkowej rozmowie z nieznajomą osobą na przystanku, która tego dnia wprawiła mnie w dobry humor od rana i przypominam sobie, że warto być otwartych na innych, bo nie wiadomo kogo los postawi na naszej drodze, aby nasze życie było bogatsze o kolejne niesamowite i rozwojowe doświadczenia :)Życzę Wam pełnych słoików! ;)

AgnieszkaComments


Najnowsze posty

Przewodnik po rozwoju mocnych stron (4)_edited.jpg

Bezpłatny przewodnik po rozwoju mocnych stron

  • dlaczego warto stawiać na rozwój mocnych stron?

  • jakie są podstawowe założenia rozwoju mocnych stron?

  • jak identyfikować swoje talenty i mocne strony?

  • jakie są korzyści pracy na talentach?

  • kod rabatowy na moje produkty i usługi

Administratorem Twoich danych osobowych jest Agnieszka Łozińska-Moriak. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji handlowych i marketingowych (newsletter). Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dziękuję, sprawdź swój e-mail!

Pomóż mi rozwijać bloga!

Jeśli uważasz, że to, co robię jest dla Ciebie wartościowe i chcesz otrzymywać więcej darowych treści i narzędzi do wspierania swojego rozwoju, postaw mi kawę!

Newsletter
Zapisz się, jeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę dawkę wiedzy i inspiracji oraz być na bieżąco z nowościami na blogu, w sklepie oraz organizowanymi przeze mnie wydarzeniami. 
Administratorem Twoich danych osobowych jest Agnieszka Łozińska-Moriak. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji handlowych i marketingowych (newsletter). Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dziękuję, że chcesz zadbać o swój rozwój razem ze mną!

bottom of page