top of page

Planner dzienny - najważniejsze techniki planowania i zarządzania sobą w jednym miejscu!

Dawno mnie tu nie było, ale to nie oznacza, że się obijałam… Wręcz przeciwnie! Przygotowałam dla Was coś extra! Pewnie jesteście spragnieni nowych narzędzi do zarządzania czasem, więc postanowiłam stworzyć planner dzienny. Wbrew pozorom nie jest to taki zwykły planner… Ma magiczną moc! Pozwoli Wam nie tylko dobrze rozplanować swój czas, ale również ustalić priorytety, planować tyle działań, ile jesteście w stanie naprawdę wykonać i da Wam mnóstwo pozytywnej energii. Czy to możliwe, żeby zmieścić się na jednej kartce A4? Zebrałam na niej wszystkie wskazówki dotyczące zarządzania sobą w czasie, które Wam dawałam w poprzednich wpisach na blogu. Takie holistyczne podejście pozwoli na wykorzystanie nowych technik jednocześnie i w pełni. Zatem długopisy w ręce i do dzieła!

Jak używać plannera?

1. Na samej górze zostawiłam miejsce na datę oraz nazwę dnia tygodnia - pozwala to na wykorzystywanie plannera wielokrotnie.

2. 5 rzeczy, które dzisiaj zrobię! - to miejsce, które wypełniasz wieczorem, planując co będziesz robić następnego dnia. Dlaczego tylko pięć i właśnie wieczorem? Jeśli nie czytaliście mojego wpisu na temat tej metody, zajrzyjcie tutaj. Wypisując swoje zadania przed snem, pozostają one w waszej podświadomości. W czasie, gdy Wy śpicie, wasz mózg już się do nich przygotowuje i z nimi oswaja! Koniec z niekończącymi się listami zadań! Jeżeli zadania dotyczą tego, co jest dla Ciebie ważne lub niecierpiące zwłoki jest wręcz niemożliwe, żeby tego nie wykonać. Zatem przed snem weź planner na kolejny dzień i wpisz tylko 5 najważniejszych rzeczy, które chcesz wykonać jutro w ciągu całego dnia. Uwierzcie mi, to działa!

3. Kolejne trzy pola nawiązują do mojego wpisu na temat ustalania priorytetów podczas wykonywania wielu zadań, który znajdziecie tutaj. Szczególnie ta część sprawdza się w pracy oraz w dni, kiedy mamy dużo rzeczy do zrobienia czy załatwienia. Zgodnie z matrycą Eisenhowera podziel swoje zadania na trzy grupy: ważne i pilne (do zrobienia jak najszybciej, od nich powinniście rozpocząć realizację działań), ważne i niepilne (zaplanujcie, kiedy je wykonacie, np. zapisanie się na badania) oraz zadania mało ważne, ale pilne (jeśli istnieje taka możliwość -wydelegujcie je, np. zakupy, wysyłka paczki). To naprawdę skuteczne narzędzie, które przyda się zwłaszcza cierpiącym na skłonność do brania zbyt wielu rzeczy na siebie, zagubionym wśród długiej listy zadań oraz lubiącym organizację i wielozadaniowość jednocześnie.

4. Na koniec zostawiłam pole związane ze słoikiem pełnym dobroci - wpis o tej metodzie znajdziecie tutaj. Zróbcie sobie na koniec dnia prezent i zastanówcie się, co dobrego przyniósł Wam ten dzień i czego się nauczyliście. To okazja, aby pobyć chwilę ze sobą, napełnić się pozytywną energią oraz docenić dobre i mądre momenty w naszym życiu. Możecie obciąć tę część kartki i wrzucić do swojego słoika lub przechowywać wszystkie plannery w segregatorze czy skoroszycie dając sobie tym samym możliwość analizowania i monitorowania swoich postępów.

Poniżej udostępniam link, gdzie możecie pobrać planner gotowy do wydrukowania.

PLANNER DZIENNY (1)
.pdf
Pobierz PDF • 6.13MB

Trzymam kciuki za zapełnione i zrealizowane plannery!

Agnieszka

Commentaires


Najnowsze posty

Przewodnik po rozwoju mocnych stron (4)_edited.jpg

Bezpłatny przewodnik po rozwoju mocnych stron

  • dlaczego warto stawiać na rozwój mocnych stron?

  • jakie są podstawowe założenia rozwoju mocnych stron?

  • jak identyfikować swoje talenty i mocne strony?

  • jakie są korzyści pracy na talentach?

  • kod rabatowy na moje produkty i usługi

Administratorem Twoich danych osobowych jest Agnieszka Łozińska-Moriak. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji handlowych i marketingowych (newsletter). Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dziękuję, sprawdź swój e-mail!

Pomóż mi rozwijać bloga!

Jeśli uważasz, że to, co robię jest dla Ciebie wartościowe i chcesz otrzymywać więcej darowych treści i narzędzi do wspierania swojego rozwoju, postaw mi kawę!

Newsletter
Zapisz się, jeśli chcesz otrzymywać na skrzynkę dawkę wiedzy i inspiracji oraz być na bieżąco z nowościami na blogu, w sklepie oraz organizowanymi przeze mnie wydarzeniami. 
Administratorem Twoich danych osobowych jest Agnieszka Łozińska-Moriak, prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Czas na rozwój Agnieszka Łozińska-Moriak. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji handlowych i marketingowych (newsletter). Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dziękuję, że chcesz zadbać o swój rozwój razem ze mną!

bottom of page